TIP REDAKCE: Klubové koncerty, které můžete stihnout ještě do konce letošního roku

The Hives - Rock for People Hope, 2021 | Foto: Martin Bambušek, MonsterMusic

Konec roku se kvapem blíží a po letních měsících, v nichž dominovaly především koncerty pod širým nebem, se opět naplno rozjela klubová scéna. V následujících týdnech se tak můžete těšit na koncerty The Hives nebo Cocotte Minute akusticky.

The Hives nebo Marpo v Lucerna Music Baru

Jeden z nejvlivnějších pražských klubů Lucerna Music Bar v prosinci láká hned na dvě zajímavé události, kdy bude pódium patřit české i zahraniční scéně. 9. prosince zde vystoupí švédská rocková banda The Hives. Ta se proslavila v roce 2000 a velmi se zasadila o obrození garážového rocku.

Čtěte také: Wolves in the Throne Room přesouvají pražský koncert na rok 2022

Těsně před vánočními svátky 20. prosince se můžete těšit na Marpa. Ten už dlouhá léta vládne české rapové scéně a během tohoto večera pokřtí své nejnovější album Backwoods Bred, které vyšlo letos v červenci.

Ben Caplan ve Futurum Music Baru

Charismatický vousatý Kanaďan Ben Caplan si podmaní smíchovské Futurum28. listopadu. Hlavní inspirací v jeho posledním hudebním projektu pro něj byla témata imaginace, ztráty, temnoty lásky, ale i sexu. Na svém nejnovějším turné vstupuje s písněmi napsanými pro muzikál Old Stock: A Refugee Love Story.

Epoque Quartet a Dasha v Jazz Docku

Epoque Quartet ft. Dasha je nový projekt talentované zpěvačky Dashy. Vlastním jménem Dagmar Sobková je držitelkou Ceny Thálie pro rok 2010. S uskupením Epoque Quartet přepracovala hudbu fenomenální Elly Fitzgerald do neokoukaných podob. Poslechnout si na vlastní uši toto uskupení budete moct již 27. října v pražském Jazz Docku.

Čtěte také: Kryštof na JenomPísničkyTour kombinují muziku s divadlem

Skywalker v Rock Café

Další zajímavý křest alba proběhne v pražském Rock Café na Národní třídě, kdy zde pokřtí svůj nejnovější počin česká post hardcorová partička Skywalker. Album Late Eternity vydali sice už v polovině letošního února, ale až nyní nastala doba oslav tohoto hudebního zrození. Na Skywalker v Rock Café se můžete těšit už 12. listopadu.

Meute nebo Little Dragon v Roxy

Nejznělejší jména pražské Roxy představí v průběhu listopadu. Hned 10. listopadu se do klubu přiřítí německé techno v podobě Meute, jejichž historie se začala psát v roce 2015 v Hamburku a od té doby vystupují na světových festivalech zabývajících se elektronickou hudbou.

To nejlepší z elektro žánru ukáží i švédští Little Dragon z Gothenburgu. Malí draci se zformovali již v polovině devadesátek a svou hudbu hrají bez přestávek a změnách v sestavě do dnešních dnů. Se čtvrtou studiovkou Nabuma Rubberband byli nominování v 57. ročníku Grammy Awards v kategorii Best Dance/Electronic Album. Aktuálně v Česku představí svou šestou desku New Me, Same Us z roku 2020, a to už 28. listopadu.

Čtěte také: You Me At Six ohlásili evropské turné k aktuální desce. Neminou ani pražskou Lucernu

Cocotte Minute akusticky v ostravském Barráku

Česká nu-metalová špička Cocotte Minute ukáže to nejlepší ze sebe v ostravském klubu Barrák 11. prosince. Svou hudbu navíc odehrají v dosti neokoukaném podání, a to zcela akusticky. Zellerův typicky syrový vokál tak vynikne v úplně nové poloze a rozhodně se bude jednat o koncertní večer, na který jen tak nezapomenete.

Dvojkoncert Mig 21 na Flédě

Naprostá tuzemská legenda Mig 21 v čele s milovaným Jiří Macháčkem odehraje předvánoční dvojkoncert 20. a 21. listopadu v brněnském klubu Fléda. Kapela se sama nazývá skupinou profesionálních striptérů a příležitostných hudebníků a šlape bez většího zádrhele už od roku 1998. V klubu zazní i písně z aktuální desky Džus noci.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.