TIP REDAKCE: Mistři perverze aneb 5 úchylných písní, které ovládly svět

Bloodhound Gang | Zdroj: playvk.com

Sex a perverznosti, to jsou témata, která se nevyhýbají ani těm největším hvězdám. Občas je vše zřejmé hned na první poslech, ale často si toho téměř nikdo nevšimne a z písně se i přes úchylnou tématiku stane velký hit.

Rammstein – Wiener Blut

Rammstein jsou obecně považováni za mistry perverze. Fanouškům servírují jak vážnou tématiku, tak i kontroverzi – např. kanibalismus v písni Mein Teil. Jednou z nejkontroverznějších skladeb kapely je zajisté Wiener Blut, která pojednává o případu Josefa Fritzla. Tento rakouský psychopat několik let držel svoji dceru zamčenou ve sklepě a zplodil s ní několik dětí. Kromě perverzního textu, který je brilantním náhledem do psychopatovy mysli, píseň obsahuje například i velice věrohodné kňučení oběti, z kterého jde až mráz po zádech.

Čtěte také: VIDEO: Takhle reagují důchodci na Rammstein

Green Day – Like a Rat Does Cheese

Většina hudebních fanoušků zná Green Day s frontmanem Billie Joem za mikrofonem a poněkud bláznivým Tré Coolem za bicími. Občas se však stane, že si tito dva své role prohodí a Tré dostane šanci předvést některý ze svých autorských počinů. Na rozdíl od klasických hitů kapely se však jeho písně vyznačují jistou perverzností a šíleností. První ukázku Trého tvorby můžeme slyšet již na průlomovém albu Dookie z roku 1994. Ta obsahuje skladbu Dominated Love Slave, která se zabývá tématem BDSM. Během kariéry Green Day se pak fanoušci dočkali ještě několika podobných výtvorů, přičemž jedna z nejperverznějších písní je právě Like A Rat Does Cheese, v níž autor poeticky přirovnává myší jedení sýra k orálnímu sexu.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Green Day, Guns N’ Roses nebo Placebo aneb 5 alternativních verzí slavných hitů

Blink-182 – Fuck a Dog

Zálibu v úchylných bonusových písních mají i Blink-182. Již od rané tvorby se zaměřovali na vtipné sexuální komentáře a tabu témata, která jim sloužila jako námět k novým skladbám. Ačkoliv tuto tradici kapela dodržuje dodnes a i na novém albu najdete pár sekundové perverzní kousky jako Bulit This Pool nebo Can’t Get You More Pregnant, tak nejslavnějšími pravděpodobně navždy zůstanou bonusové B-sidy k limitovaným edicím slavného alba Take Off Your Pants and Jacket z roku 2001, jehož samotný název je slovní hříčkou, která v překladu znamená „Sundej si kalhoty a zasuň to.“ Nejznámějším z těchto bonusových songů je píseň Fuck a Dog, jejíž název asi mluví za vše.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Znáte vedlejší projekty členů Blink-182?

Infant Sorrow – Inside Of You

Infant Sorrow bohužel nikdy nebyla skutečná kapela. Jedná se o fiktivní skupinu v čele se zpěvákem Aldousem Snowem (Russell Brand), který je jednou z postav v romantické komedii Kopačky z roku 2008 a hlavní postavou v následném sequelu Dostaň Ho Tam. Pro tyto filmy bylo nahráno celé album písní, které mají přes líbivou melodii zpravidla velice dvojznačné texty plné sexuálních narážek a perverzností. Například romantická balada Inside Of You je v podstatě jen velice poetickým popisem nadrženosti a sexu.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 5 nevydaných videoklipů, které však stojí za pozornost

Bloodhound Gang – The Bad Touch

Bloodhoung Gang se toho opravdu nikdy nebáli a poměrně brzy si získali popularitu právě svými kontroverzními a perverzními texty. Ať už se jedná o parodie jako Jackass nebo pecky typu Foxtrot Uniform, Charlie Kilo, tahle kapela byla vždy na svou úchylnou image hrdá a vše ještě umocňovala správně ujetými videoklipy. Singl The Bad Touch z roku 1999 se stal absolutním hitem a světová rádia ho přehrávají dodnes i přesto, že se v něm velice otevřeně mluví o sexu, který je navíc přirovnáván k zvířecímu páření. Těžko říct, zda spoustě lidí pravý význam dodnes uniká, nebo zda klíč k úspěchu těchto úchylností spočívá v tom, že nám podobné „prasárny“ prostě přijdou vtipné.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Životní láska, nebo domácí mazlíček? Tři songy, u kterých to není úplně zřejmé


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...