TIP REDAKCE: Simple Muffin aneb Průkopníci kancelářského popu

Simple Muffin | Foto: facebook.com/simplemuffin

Orientujete se dobře v současné pop music? Co od ní vlastně očekáváte? Existuje v Česku popová kapela, jež se nějakým způsobem odlišuje od těch ostatních, komercí prohnaných? Záruka úspěchu dnes bohužel převážně spočívá ve schopnostech manažerů, protlačit své koně na trh a do médií. O originální kousky však stále nouze není a trefným příkladem je právě pražská kapela Simple Muffin.

Jde o českou heavy-dance kapelu, jejíž počátky sahají do roku 2003. Za více než 10 let svého působení si zahrála v klubech a na festivalech po celém Česku a v roce 2010 vydala první desku Muffia.

„Pro studenty, hospodský, kuchaře a zahradníky umí hrát každej. Proto jsme zaslíbili kapelu lidem z kanclů. Zasloužej si to a jsou populární hudbou opomíjený. Hrajeme taneční muziku, funk, pop, čardáše a šansóny. Společným jmenovatelem je autorská taneční řežba, se kterou boříme kancly a sály,“ tohle se dočtete na oficiálním webu kapely..

V roce 2014 šestičlenná parta zahájila spolupráci s producentem Martinem Ledvinou, který mimo jiné spolupracuje například s kapelou Jelen.

Debutový singl Korporát, jenž cílí na zaměstnance, kteří od pondělí do pátku sedí u počítačů v kancelářích, vydali společně v roce 2015. Pravým stylem, jímž Simple Muffin směřují, není typický pop, nýbrž tzv. „office pop“.

Rozhodně stojí za zážitek vychutnat si kancelářský pop naživo. Letos můžete protančit střevíce například na Rock for People, TopFestu, na Štěrkovně v Hlučíně, Benátské noci či na Trutnoff festivalu, kde si vskutku originálním způsobem kapela „utáhne kravaty“.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.