TIP REDAKCE: Sunset Trail dobývají Velkou Británii

Sunset Trail | Zdroj: SunstetTrailBand.com

Podladěné kytary, dunící basa, démonické bicí, screaming, vizáž tvrďáka s kérkama po celém těle a dechberoucí show. To jsou základní esence každé hard-coreové kapely na české scéně. Mezi ty nejlepší se bezesporu řadí Sunset Trail, kteří si svým postupem přes Evropu získávají pověst ostřílených bijců. Nyní tito Olomoučáci podnikají tour po Britských ostrovech.

Pokud by se zdálo, že se jedná jen o nějaký náhlý výstřel do tmy v podobě pěti mladých chlápků, co se rozhodli svou muzikou okouzlit obyvatele Velké Británie, tak jde o omyl. Sunset Trail staví na sedmileté koncertní kariéře, kdy si postupně získávali publikum po celé republice a postupem času i v zahraničí. Díky svým předchozím koncertním šňůrám (Lifeline tour, turné s kapelou Caliban), které se uskutečnily v roce 2013 a 2016, již mají zkušenosti s náročným životem na cestě či každovečerním hraním a budou tak dobře připraveni na všemožné nástrahy.  

Tour samotná bude trvat týden a odstartovala 22. února. Vystupující kapely jsou tři – již výše zmínění Sunset Trail, Heartaches a A Plea, A Promise. Prvním klubem, který jim otevřel své brány, byl Subside v Birminghamu. Další města, kde se tyto skvostné formace zastaví, jsou Manchester, Edinburgh, Leicester, Basingstoke a Sheffield. Celé turné skončí v londýnském klubu Unicorn.

Kapela vznikla roku 2010 v Olomouci a za svou dobu působení má na svém kontě několik EP, album i 3 singly. Už v roce, kdy kapela spatřila světlo světa, rozpumpovali scénu EP St. Mistress. Po něm následovala roku 2012 deska Revealing. Dva roky po ní kapela rozradostnila fanoušky singlem One Life – One Shot. Seconds of life, single vydaný roku 2015 následovaný singlem Underneath the Sun, zaznamenal značný úspěch. Jejich dosavadní tvůrčí kariéru završuje EP Serpents, které Sunseti natočili v roce 2016.  


Napište komentář