TIP REDAKCE: Světoví herci za mikrofonem a s kytarou v ruce

30 Seconds to Mars | Zdroj: facebook.com

Už je tomu dva měsíce, co jsme vydali článek o českých hercích za mikrofonem a s kytarou v ruce. Nyní nastal čas, aby dostali prostor i jejich zahraniční kolegové.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Čeští herci za mikrofonem a s kytarou v ruce

Johnny Depp

Johnny ztvárnil opravdu velké množství filmových postav, které navždy zůstanou v mysli fanoušků. Vzpomeňme si třeba na Jacka Sparrowa, Střihorukého Edwarda nebo Sweeney Todda. Ovšem minimálně stejné kvality dokazuje řadu let i na hudební scéně. Dokonce byl dříve muzikantem než se stal hercem. Momentálně se o něm v Česku velmi mluví, protože už 13. června přijede jako kytarista kapely Hollywood Vampires, která bude předskakovat slavnému Ozzymu na letišti v Letňanech. V neposlední řadě se o něm mluví i jako o možném budoucím kytaristovi Marilyna Mansona.

Hugh Laurie

Jméno Hugh Laurie možná někteří filmoví fanoušci ani neznají. Ale když se řekne Dr. House, tak už všichni vědí. Představitel tohoto lékařského génia je ovšem zároveň i vynikající muzikant. Nejradši má blues či další podobné žánry a s kytarou mu to rozhodně sluší. Několikrát už navštívil v rámci své hudební kariéry i Českou republiku a vždycky si získal obrovský respekt u všech svých fanoušků.

Bruce Willis

Kdo by to byl řekl, že John McLane to umí rozparádit i na pódiu. Už jako kluk hrál na foukací harmoniku a v dospělosti mu tento koníček zůstal. Přestože bude asi navždy slavnějším hercem než hudebníkem, i s kapelou mu to krásně šlape. Nahrál již několik úspěšných soulových alb a dokonce odehrál koncert v areálu Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. Právě tam se totiž natáčela část dalšího jeho slavného filmu s názvem Armageddon.

Kevin Costner

Tanec s vlky, Osobní strážce nebo Robin Hood už se řadí mezi klasiky svého žánru. Jejich společným jmenovatelem je jednoznačně Kevin Costner. Ale věděli jste, že ani ten se nebojí chopit kytary a ukázat se na pódiích klubů či festivalů? Zpívá a hraje country, jeho kapela se jmenuje Kevin Costner & Modern West a dokonce se dostal až na čtrnácté místo americké country hitparády.

Jared Leto

Dalším podobným univerzálem je i Jared Leto. Zahrál si v Requiem za sen nebo ve filmu Pan Nikdo, ale většina lidí ho asi bude znát jako frontmana kapely 30 Seconds to Mars. Jedná se o opravdu úspěšnou partičku, která se pravidelně objevuje i v našich končinách. Vedle něj vystupuje s kapelou i jeho bratr Shannon Leto, který je rovněž hercem. Na 30 Seconds to Mars se aktuálně těší i čeští fanoušci, už 19. dubna totiž kapela přijede do Prahy.

Jamie Dornan

Z mladších hvězd filmového plátna musíme rozhodně zmínit i Jamieho Dornana, který ztvárnil Jana Kubiše v Heydrichovi. Jeho nejslavnější rolí se ovšem stal sexy milionář Christian Grey z filmové adaptace 50 odstínů šedi. Hudba je jeho velkým koníčkem, působil dokonce ve folkové kapele Sons of Jim. V současné době se daleko více věnuje právě herectví.

Jack Black

Jack Black si zahrál ve filmech Pekelná ženská nebo v populární komedii Těžce zamilován. Vášeň k hudbě dokázal v několika hudebních filmech Škola ro(c)ku a Králové ro(c)ku. Kapelu Tenacious D založil společně se svým nejlepším přítelem Kylem Gassem, který je rovněž hercem. Jejich nejznámějším singlem se stala píseň Tribute. Na svém kontě mají již několik desek.


Napište komentář