TIP REDAKCE: Temný rapper Ghostemane a jeho kolaborace napříč hudební scénou

Ghostemane | Zdroj: manchestertheatres.com

Ghostemane, vlastním jménem Eric Withney, je americký rapper a producent, jenž se proslavil jedinečným kombinováním rapu a metalu. V minulosti byl také členem skupiny Schemaposse, díky níž se dostal například ke spolupráci s Lil Peepem a právě ve spojení s ostatními muzikanty vytvořil Ghostemane spoustu skvělých tracků, které vám nyní připomeneme.

Pouya – 1000 Rounds

Skladba 1000 Rounds, kterou složil Ghostemane spolu s americkým kolegou Pouyou, spatřila světlo světa již v roce 2017 a k jejímu vzniku stačilo opravdu málo. Pouya s obdivem sledoval Ericovu kariéru, až se jednoho dne rozhodl mu napsat, že by s ním rád vytvořil něco nového. Ghostemane neotálel a přijel k němu domů, kde se první týden rappeři pouze poflakovali a nedělali nic produktivního.

Report (2018): Pouya v Roxy vzpomínal na Lil Peepa i XXXTentaciona

Po pár propařených dnech se přesunuli do studia a takřka ihned se jim podařilo sepsat skladbu 1000 Rounds, do které každý z nich promítl své vlastní nápady a zážitky, a proto v ní nechybí ani verše o zbraních či okultismu. 1000 Rounds má nyní na Spotify více než 67 milionů streamů a jedná se o jeden z nejposlouchanějších singlů obou muzikantů.

Ho99o9 – Twist Of Fate/ Cobra

Fanoušci tušili, že tato kolaborace jednou nastane a na jaře minulého roku byly jejich modlitby vyslyšeny. Kontroverzní duo Ho99o9, jež jsme mohli koncem února vidět v pražském Rock Café, vydalo spolu s Ghostemanem skladbu Twist Of Fate/ Cobra, která obsahuje mix neuvěřitelného – industriální punk, hardcore rap, emo rap, metalové prvky a až s údivem tahle neučesaná kombinace opravdu funguje a dala vzniknout skvělému počinu.

Report (2020): Anarchie v Rock Café: Ho99o9 přivezli paniku, kontroverzi a propracovaný rap-punk

Parv0 – I duckinf hatw you

V tomto případě se nejedná o jednorázovou kolaboraci, ale o přátelství mezi dvěma umělci. Parv0 je americký DJ a producent, který pravidelně s Ghostemanem spolupracuje a na svém kontě mají dokonce EP s názvem Human Error, které vydali v roce 2019. Na něm se nachází skladba I duckinf hatw you, jejíž název je úmyslně napsán chybně. Každé nesprávně napsané písmeno je hned vedle toho pravého, což tvůrci přirovnávají k psaní pod vlivem, ve stresu, či při útěku.

$uicideboy$ – Seppuku

Duo z New Orleans tvořené bratranci Ruby da Cherry a $crim působí v hudebním průmyslu od roku 2014, kdy začalo vydávat hudbu přes platformu SoundCloud a díky jeho depresivním textům, se kterými se ztotožňuje mnoho posluchačů, si takřka okamžitě vytvořilo velkou fanouškovskou základnu. Hned o rok později si je vyhlídl právě Ghostemane a společně pak vydali skladbu Seppuku, která se nachází na Ericově albu For The Aspiring Occultist. Na konci roku 2018 se na základě tweetů $uicideboy$ rozšířila zpráva, že se skupina rozpadla, avšak vzápětí ji Ruby spolu s $crimem popřeli, a svoje místo na scéně pak potvrdili na jaře tohoto roku, kdy vydali novou desku s názvem STOP STARING AT THE SHADOWS.

Čtěte také: 5 hudebních hvězd, kterým blackbear propůjčil své kouzlo

Lil Peep – Niagara

Lil Peep byl mladý americký rapper, se kterým se Ghostemane seznámil ve skupině Schemaposse, pod kterou oba vystupovali. Společný song Niagara vytvořili již v roce 2016, tedy téměř rok před Peepovou tragickou smrtí, která zasáhla fanoušky napříč všemi žánry. Není žádnou novinkou, že mnoho umělců užívá drogy, ale úmrtí ve 21 letech je velmi nešťastné a z dokumentu Lil Peep: Everybody’s Everything je jasné, že právě kombinace omamných látek a depresí byla pro Peepa osudná. Niagara je plná emo rapu, melancholických vibes a těžkých lyrics, které posluchači způsobí husí kůži.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.