TIP REDAKCE: Zbrusu nový a neotřelý projekt FVTVRE se hlásí o slovo

Kay Buriánek | Foto: Radek Sieber

Sunshine, jedna z nejznámějších a v zahraničí nejúspěšnějších českých kapel, je nenávratnou minulostí. Kay Buriánek představuje zbrusu nový a neotřelý projekt s velmi osobitým stylem FVTVRE.

Frontman dnes již neexistující kapely Sunshine, Kay Buriánek, se obklopil novými spoluhráči a zhruba před třemi lety začal pomalu poodkrývat neotřelý projekt FVTVRE, jenž doplňuje Petr Vaško, Lukáš Přikryl a Vegy.

Formace má na svém dosavadním kontě první dva videosingly Mess a Renegades, jež představila na začátku září. Videoklip k pilotní skladbě vznikl pod režijní taktovkou Štěpána Vodrážky. V pořadí druhý klip pak režíroval teprve sedmiletý Oliver Šafránek.

Singly FVTVRE natočili během loňského léta v bratislavském studiu PulpMatějem Turcerem a Jakubem Hríbikem. Mixu s masteringem se následně chopil Bernd Burgdorf, jenž v minulosti spolupracoval na některých deskách kapely Sunshine.

Koncem září spatří světlo světa zároveň také první EP Mess, které bude volně ke stažení na Bandcampu a objeví se na něm čtyři skladby. Na začátku příštího roku by pak mělo vyjít celé debutové album.

V neposlední řadě mají hudebníci v plánu začít koncertovat. Premiérové vystoupení proběhne již 24. října v pražském Café V lese. Vstupenky lze již teď zakoupit v předprodejní síti GoOut.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.