A zase ta Lucie! Kapela je připravena přidat další koncerty

Lucie | Zdroj: facebook.com

Vyprodané koncerty chystaného turné, blížící se premiéra muzikálu, exkluzivní dárky, výlet do Londýna či nový web – legenda chytá druhý dech!

Druhá tisková konference obnovené skupiny Lucie se uskutečnila ve středu 25. září v příjemném prostředí pražského hudebního hotelu Aria. Moderátorské duo Těžkej Pokondr postupně zvalo skupinky hostů, aby nám odhalily podrobnosti nadcházejícího dění okolo této kapely.

Na jaře příštího roku plánují turné po České i Slovenské republice. Původně plánovaných 5 koncertů – 3 v ČR a 2 na Slovensku, bylo již v srpnu díky vyprodané O2 Aréně rozšířeno o druhý pražský koncert, který je již taktéž z půli vyprodán. Ze stejného důvodu byl přidán druhý koncert v Brně, který bude následovat stejně jako v Praze den po tom prvním, tudíž 5. června 2014. Předprodej na tento termín bude zahájen již tento pátek, 27. září. Vzhledem k velkému zájmu fanoušků (v tuto chvíli cca 45 000 ks prodaných vstupenek) a vzdálenému datu koncertů jsou pořadatelé připraveni přidávat i další koncerty, takže ti, na které se nedostalo, nemusí zoufat, ale mohou doufat, že se na všechny dostane. A že bude o co stát, slibuje i Martin Hruška, stage designer, neboť projekce „vysoce přesahuje rámec koncertů v ČR a pro představu velikosti se transport počítá ne na kusy, ale na desítky kamionů“.

Další informace se týkaly již nyní kontroverzního hudebního počinu skupiny, a to muzikálu Lucie, větší než malé množství lásky, jehož slavnostní premiéra proběhne 30. října. „Není to příběh o Lucii, je to o lásce, o všem možným, o drogách, o mladých lidech… a muzika Lucie v tom hraje naprosto významnou roli,“ vyjádřil se Tomáš Matějovský, ředitel Hudebního divadla Karlín. Při této příležitosti sdělil také potěšující zprávu všem fanouškům. Ti, kteří si s sebou na představení přinesou i vstupenku na koncert, dostanou jako dárek neprodejný singl, na kterém se objeví celkem 5 skladeb nazpívaných interprety z muzikálu či remix písně Černí andělé od DJ Carla Coxe.

Po dlouhých třinácti letech oznámila kapela oficiální autogramiádu. Ta se bude konat již 8. října 17 hodin v prostorách Bontonlandu na pražském Václavském náměstí. Záhy na to, tedy od 11. října, bude v prodeji limitovaná edice všech sedmi studiových alb a jednoho živého záznamu – toto celé ve stylově provedeném boxu, designovaném přímo členy kapely. Dle oficiálního vyjádření ředitele Universal Music Tomáše Filipa půjde do oběhu 3 000 ks za doporučenou cenu 1 500 korun.

Kluci vyzradili i tajemství, že si na přelomu dubna a května plánují v rámci předkoncertní přípravy zajet zahrát do Londýna a přibrat s sebou několik fanouškovských autobusů. „Možná by se z toho mohl udělat takový příjemný výlet, warm-up, jak se říká, přímo v Mekkce bigbítu,“ řekl Michal Dvořák. To se máme na co těšit!

Kapela sama působila po letech spolu celkem vyrovnaně, ovšem co se bude dít po turné, sama neví. „Ono bude hodně záležet taky na volbách,“ prozradil s potměšilým úsměvem P.B.Ch. Do nové desky se pouštět prozatím nehodlá. „Jsme rádi, že jsme tam, kde jsme, já se obávám, že kdyby nás teď někdo zavřel na půl roku do jednoho studia, tak žádné turné nebude,“ dodal se smíchem Michal Dvořák.

Více informací na stránkách kapely. Jejich zcela nový vzhled s politikou informace na max. dva kliky a plné mobilní funkčnosti byl spuštěn přibližně v poledne téhož dne.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.