Axl Rose s AC/DC mile překvapil

Spolupráce známého frontmana skupiny Guns N’ Roses a legendárních australských elektrikářů skončila příjemným překvapením.

Jeden by řekl, že australským AC/DC v poslední době osud opravdu nepřál. Nejdřív kapelu musel opustit Malcolm Young poté, co začal trpět demencí. Přestože nebyl nikdy tak výrazný jako jeho mladší bratr Angus, svou důraznou kytarou vždy dodával skupině osobitý (a přitom dokonale jednoduchý) zvuk. Nedlouho poté byl bubeník Phil Rudd obviněn z plánování vraždy, pro nedostatek důkazů byl naštěstí obžaloby zproštěn. Bohužel ale zůstala v platnosti obvinění týkající se držení drog. Leckdo by si po dvou takových ranách pomyslel, že jen těžko může být hůř. Neštěstí ale potkalo i frontmana, zpěváka Briana Johnsona, který začal mít problémy se sluchem. Když mu lékaři oznámili, že stačí jedno další vystoupení a definitivně ohluchne, bylo jisté, že až teď jde do tuhého.

Náhradníků za Briana se přihlásilo hned několik, se skupinou se ale nakonec spojil Axl Rose, kterému se mezitím obnovili legendární Guns N’Roses. Taková zpráva vyvolala v hudebním světě velký poprask a fanoušky rozdělila takříkajíc na dva tábory. Spoustu z nich se obávalo, jak to dopadne, společnost zřizující pražský koncert dokonce návštěvníkům nabídla odpovídající náhradu.

Po lisabonském koncertu se ale obavy rozplynuly, neboť Axl předvedl opravdu výborný výkon. Přestože stárne (a tloustne), zpívá mu to stále skvěle. Velmi dobře se popasoval i s problémem, nakolik navázat na Briana a nakolik zůstat sám sebou.

Koncert proběhl báječně a obavy českých fanoušků se snad o něco zmenšily.

 


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 289 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky