B.U.M. představují novinkový videoklip natočený na jeden záběr

B.U.M. | Zdroj: archiv kapely

Benjamínek tuzemské elektrohiphopové scény představuje novinkový videoklip ke skladbě Polštář. Klip o bolavém srdci a metaforicky těžkém polštáři se natáčel na jediný záběr bez střihu a doprovází ho nápadité ilustrace režiséra Adama Kořínka.

B.U.M. se na tuzemské scéně pohybují teprve od minulého roku. Kombinují hip-hop, elektronickou hudbu i tvrdé kytary a na svém kontě mají mimo jiné úspěšný singl Proti Proudu ve featuringu s Lookym z formace Lety Mimo. Skupinu tvoří skladatel a rapper Jan Graves Krčmář, DJ a skladatel Jan Tori Novotný a na koncertech doplňuje show také talentovaný bubeník z Maďarska Nick Szabó.

„Text skladby Polštář mě napadl, když můj byt v jednom nešťastném období nezávisle na sobě navštěvovaly dvě slečny, a já musel noc co noc otáčet polštář na druhou stranu. Zůstává v něm totiž spousta vůně, která leccos prozradí,“ ilustruje inspiraci k napsání textu Jan Graves Krčmář.

„Naší vizí je stát se stabilním článkem české hudební scény a zaujmout co nejširší publikum kvalitní hudbou. Chceme se prezentovat kvalitním soundem a dělat hip-hop i elektronickou hudbu jinak, než je na tuzemské scéně zvykem. Sebestředné songy o vlastní dokonalosti a velkém egu u nás nenajdete,“ představuje kapelu Jan Tori Novotný.

Čtěte také: TIP REDAKCE: B.U.M. aneb Naděje domácí hip-hopové scény

B.U.M. rozhodně nezahálí, na letošní červenec si připravili také vydání EP Nová Scéna, na němž se producentsky podílela i legenda české hiphopové scény Risto Sokolovski. Na srpen pak plánují release dalšího videoklipu vzniklého ve spolupráci s kultovní českou kapelou Elektrïck Mann.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 141 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.