Hentai Corporation chystají vydání nového alba

Hentai Corporation | Zdroj: photomusic.cz

Excentričtí a svérázní Hentai Corporation, známí především díky kontroverznímu videoklipu k písní Equilibristic Brides, vydají v říjnu druhé studiové album a vyrazí s ním na turné.

Pražská thrash-rock’n’rollová kapela Hentai Corporation rozpoutávající rozruch kdekoli se ukáže, chystá vydání nového alba. To se bude jmenovat Intracellural Pets, bude mít tedy o poznání kratší název, než jejich první studiové album The Spectre Of Corporatism: Starship Shaped Schnitzels From Planet Breadcrumbs Are Attacking A Giant Tree Monster Who Has A Vagina And Holds Hitler Hostage, ale přinese s sebou koncertní šňůru s roztomilým názvem Intracellular Pets nám spadla 2017. Ta se potáhne přes hudební kluby Čech a Moravy a zastaví se i v Praze, kde 27. října proběhne v Paláci Akropolis křest zmiňovaného nového alba.

Album Intracellural Pets se natáčelo v ostravském nahrávacím studiu Citron v průběhu letošního roku ve spolupráci s Alešem Bajgerem a Petrem Slezákem. Ti jsou podle slov kapely: „nesourodá dvojice hudebních magorů a moc chytrých pánu, který si navzájem lezou na nervy a zároveň jsou schopný nás dokopat k nevídaným výkonům.“ Máme se tedy na co těšit. Ještě před šňůrou po Česku se ale kapela vydá nový materiál otestovat k našim západním sousedům a od 22. do 30. září předvedou zběsilost svých živých vystoupení Německu, Holandsku, Belgii, Francii a Lucembursku.

Poté odstartují české turné 13. října v Opavě a kromě Prahy se zastaví i ve Znojmě, Svitavách, Varnsdorfu, Černošicích, Třebíči, Jablonci nad Nisou, Děčíně, Uherském Hradišti a v Jihlavě.

Hentai Corporation fungují již od roku 2005 a jsou známí především výjimečnou formou svých živých vystoupení, kterým kraluje zběsilost frontmana Radka Škarohlída, který navíc doplňuje nápadité instrumentální linky kapely svým energickým vokálem. Během své existence tato formace získala pověst jedné z nejtalentovanějších a zároveň nejkontroverznějších kapel u nás. Jejich nejznámější klip k písni Equilibristic Brides z roku 2013 přesáhl na serverech YouTube a Vimeo dohromady přes 1 milion zhlédnutí. Z YouTube ale bylo video kvůli závadnosti obsahu staženo a poté cenzurováno.

Kapela krom prvního studiového alba nahrála ještě EP Dr. Zaius (2011), singly Až ti řeknu na album coverů David Koller & Friends (2016), singl Neurol Machine (2012) a demonahrávky Fuck You Like a Chameleon (2008) a Mufta demo (2006).


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.