Marek Dusil a jeho kapela vydávají novou desku Karlsbad

Marek Dusil | Zdroj: facebook.com

Marek Dusil chystá na letošní rok vydání své třetí desky, bude se jmenovat Karlsbad. Už nyní se můžete podívat na videoklip ke skladbě Karlsbad II, který nabízí pohled na budoucí podobu alba.

Marek Dusil a jeho kapela jsou tak trochu paradoxem české hudební scény. Jedná se o bratra Lenky Dusilové, který má poměrně slušné úspěchy v zahraničí. Na domácí půdě je však pro něj trochu obtížnější se prosadit, zatímco u většiny interpretů je to samozřejmě naopak.

Kapela Marek Dusil Blend se prosadila v hitparádách v Anglii, Irsku nebo i Francii. Jejich předchozí deska Ocean byla vyhlášena na Marlow FM albem týdne. Následující EP Raw bylo od konce listopadu až do konce ledna v žebříčku CHBN rádiu v Cornwallu.

V současnosti se chystá vydání již třetího dlouhohrajícího alba, které dostane název Karlsbad. Deska bude hodně akustická s prvky jazzu, rocku a latiny. Celá bude v češtině, což u této skupiny rovněž není podmínkou. V minulosti totiž nahráli několik písní v angličtině, což jim pomohlo prosadit se za hranicemi.

Na konec března chystá kapela Marka Dusila koncert v Malostranské Besedě společně s Kateřinou Svobodovou a Tajemoje.


Napište komentář