The 1975 odkládají evropské turné

The 1975 | Foto: facebook.com

Britská indie-rocková kapela přesouvá své zimní turné kvůli povinnostem spojeným s letošními Brit Awards.

V posledních dvou letech je o této čtyřčlenné skupině z Manchesteru slyšet více a více. Připisují si na konto mnohá britská i mezinárodní ocenění, headlinerují nejednomu festivalu a koncertují po celém světě. Evropa si teď však bude muset přes původní plán počkat. Kapela vydala oficiální oznámení, že musí tuto část turné odložit.

Zpěvák Mat Healy, bubeník George Daniel, basista Ross MacDonald a kytarista Adam Hann spolu hrají pět let a od té doby se jim podařilo vydat dvě velice úspěšná alba – The 1975 I Like It When You Sleep,  for You Are So Beautiful yet So Unaware of It.  V Praze se představili již třikrát, poprvé jako předskokani kapely Two Door Cinema Club, poté i dvakrát sólově (poprvé v roce 2013 v Rock Café a o rok později v MeetFactory). Loni také vystoupili na festivalu Rock For People.

Pokud to bude možné, najde se náhradní termín pro pražský koncert, který se měl konat 21. února 2017. O případném novém datu bude údajně informováno do dvou týdnů.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 270 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.