U2 vydají koncertní záznam z loňského turné

U2 | Zdroj: facebook.com

V minulém roce legendární kapela U2 absolvovala světové turné, během kterého naživo potěšila více než milion fanoušků. Již 10. června se dočkají i ti, kteří se na koncerty nedostali.

Z původního plánu několika desítek vystoupení po celém světě, se díky obrovskému zájmu fanoušků irská kapela U2 předvedla na téměř osmdesáti koncertech v Evropě a Jižní Americe, kde podpořila vydání poslední studiové desky Songs Of Innocence. Pro fanoušky, kterým se nepoštěstilo vidět a hlavně slyšet celou show naživo, mají U2 překvapení a vyjde už zanedlouho, přesněji 10. června.

Právě v tento den totiž vyjde záznam z posledních dvou vystoupení celé šňůry, z Paříže. Titul pojmenovaný U2 – iNNOCENCE + eXPERIENCE – Live In Paris ukáže divákům doma na gauči atmosféru výjimečných koncertů z francouzské metropole. Ke kapele se tehdy připojili také speciální hosté – zpěvačka Patty Smith a hlavně kapela Eagles Of Death Metal, která se v prosinci symbolicky vrátila na místo loňských teroristických útoků. 

Koncertní záznam vyjde nejen digitálně, ale i na několika vizuálních formátech. Standardní verze bude obsahovat DVD z celého koncertu. Deluxe vydání na DVD bude rozšířeno o druhý bonusový disk, na němž si bude možné vychutnat osobitý pohled režiséra, zákulisí kapely, speciální přípravy turné, videoklipy a jejich alternativní verze vážící se k poslednímu studiovému albu. Stejný obsah nabídne také formát Blu-ray.

Ti nejskalnější ze skalních fanoušků nejspíše sáhnou po Super deluxe boxu, který kromě kombinace Delux DVD a Blu-Ray nabídne speciální dárečky jako je například exkluzivní USB žárovka, kniha, psí známka, set koncertních šablon, pohlednice, samolepky a placky.

“Režírovat ‘iNNOCENCE + eXPERIENCE’ bylo strašidelné. Technická noční můra provdaná za kreativní horskou dráhu. V mnoha úrovních to překonalo vše, co jsem doposud znal,” uvádí na adresu celého turné ředitel živého vysílání Hamish Hamilton, který s kapelou pracoval i na Elevation Tour v roce 2001.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.