VIDEO: Kapela Pilot se ubírá novým směrem a zveřejňuje letní singl Za Sebou

Pilot | Zdroj: facebook.com

Přestože skupina Pilot působí na české klubové scéně již několik let, pořádně se o ní začalo mluvit až po vydání aktuálního singlu Za Sebou, ke kterému kluci natočili prosluněný videoklip a to během dvou dnů na Orlické přehradě.

Skupinu Pilot tvoří pětice mladých muzikantů, kteří si již vyzkoušeli působení v nejrůznějších kapelách a nyní konečně našli tu správnou cestu, která je spojuje. Před pár dny v nové sestavě vydali první singl Za Sebou, který vypustili do světa spolu s letním videoklipem.

Čtěte také: The Neighbourhood příští rok přijedou napravit vystoupení z Fora Karlín

Za Sebou je o touze po změně a zvláštní euforii, která nastane, pokud se k ní dokážeme odhodlat. Myslím, že tu pohodu a chill jsme hlavně v refrénu zachytili docela dobře,” řekl frontman kapely Dan Hrdlička. Videoklip během dvou natáčecích dnů zrežíroval Vojtěch Kunc a pro kluky bylo natáčení velmi příjemné.

Vyrazili jsme k vodě prakticky bez scénáře a většinu záběrů vymýšleli za pochodu s lahví vína v ruce. Po našich předchozích dvou klipech, kde jsme všechno promýšleli do detailu, to byla zábavná změna.

Kromě čerstvého songu chystají Piloti pro své fanoušky také debutovou desku. Svůj rukopis do alba vtisknou producenti jako Ondřej Žatkuliak (Rooftop Studio) nebo Tomáš Konůpka (Mydy Rabycad). Právě Ondřej Žatkuliak má kromě dřívější spolupráce se jmény jako Lenny, Marpo či Ben Cristovao na svědomí také produkci prvního singlu nové éry kapely Pilot, v níž kluci sází na propracovanější aranže a prvky elektra.

S Pilotama se mi pracuje moc dobře. Kromě toho, že vědí, co chtějí, a makají na tom, jsou hlavně skvělá parta kamarádů. Takže fakt všechno funguje, jak má,“ řekl o spolupráci producent.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Co nás čeká v druhé polovině roku 2019?

Deska nabídne průřez starší a novou tvorbou kapely, která skloubí současný pop, rock a indie. Aktuálně již můžete většinu písní slyšet na koncertech a festivalech, jako například Fingers Up nebo Sázavafest.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.