VIDEO: Vzpomínka na léto s kapelou Memoary

Memoary - Pán večírků | Foto: Michal Novák

Čtveřici muzikantů z Karviné se zřejmě zastesklo po letní dovolené, a tak nyní, v již chladnějších dnech, vydává popový singl Pán večírků. Ten doprovází humorný videoklip z prostředí Karvinského moře.

Nový singl Pán večírků vznikal v nahrávacím studiu Taurus Records a kapela Memoary se v něm ukazuje v popovějším světle, než byla doposud zvyklá.

„Nápad na písničku vznikl až poté, co jsme si vybrali nahrávací studio Taurus Records Evžena Hofmanna. Chtěli jsme přinést svěží a jednoduchou hudbu a ověnčit ji pokud možno vtipným textem. Nahrávali jsme uprostřed letních prázdnin, a protože jsme si letos všichni odpustili dovolenou u moře, zavzpomínali jsme na takové ty tradiční výjevy (nejen) českých turistů v zahraničí alespoň v textu písně. Zvolili jsme tedy prázdninové téma, ve kterém se dá textově trochu vyřádit,“ vysvětluje zpěvák kapely, Jan Varga.

Kapela má na kontě EP Impulsy (2014) a album Pilulky (2016). Novým singlem však nenaznačuje příchod další desky, ve studiu Evžena Hofmanna si prozatím kapela pouze vyzkoušela sound v novém kabátě.

„Přáli jsme si udržet song ve veselém duchu a zdůraznit, že jím chceme pobavit nejen sebe, ale také posluchače. Nechtěli jsme vytvořit něco, co se bere sakra vážně. Myslíme, že vážných situací máme všichni v běžném životě až nad hlavu. Právě v tom nám nesmírně pomohl Evžen, který okamžitě rozpoznal, jaký kabát bude písnička potřebovat, aby se u jejího poslechu mohli lidé usmívat a třeba si i zatančit. Nám se jeho zpracování líbilo, doposud jsme hráli spíše rockovější věci, takže nás nový popový sound překvapil, ale rozhodli jsme se, že se plně vložíme do Evženových producentských ručiček,“ dodává Honza.

Kdo si v klipu zahrál hlavního hrdinu a kde se vlastně natáčelo?

„Věděli jsme, že klip zřejmě nebude možné natočit přímo u moře. Zvolili jsme tedy domácí variantu. Jako moře nám posloužila vodní plocha zvaná Karvinské moře, kam se v létě sjíždějí koupat horníci z okolních šachet. Petr Janko alias „Pitris“, majitel karvinského hudebního klubu Hard Cafe, je rocker tělem i duší, ale má rád legraci. Ten nám posloužil jako tradiční rušivý element, který se přijde opalovat na pláž a to tak, že o něm hned musí vědět úplně všichni. Petr si ze sebe uměl udělat legraci a na place prokázal přirozený herecký talent, takže jsme moc rádi, že ho v klipu máme. Nemalý dík ale patří našim kamarádům, kteří nás nenechali ve štychu a přišli si do klipu zahrát plážové turisty. Bez nich bychom byli ztraceni. Malá omluva patří čivavě Morisovi, který kvůli našemu videu nerad musel na chvíli do vody,“ popisuje vznik klipu Jan Varga.

A jak se video povedlo? Na to se nyní s námi v premiéře podívejte!


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 358 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.