Voxel se vrací s novým singlem

Voxel | Foto: Robert Kraus

Český písničkář Voxel představuje novou píseň Nádech! Čím je tahle pecka na konec léta speciální a co nám zvěstuje?

Voxel posledních pár let projíždí všechny kouty naší země. Koncertuje ostošest, střídá jednu šňůru za druhou a připravuje očekávané třetí album. Nádech je specifický především tím, že za textem stojí pouze a jen on sám. Doposud se totiž o autorství na svých skladbách dělil především se známým kolegou Pokáčem, novou písničku však vytvořil pouze za spolupráce s producentem Daliborem Cidlinským Jr.

„Po dvou albech a pěti letech sólového hraní jsem cítil, že už je konečně čas přijít s něčím, co bude vycházet stoprocentně ze mě, ze svých vlastních prožitků. A proč Nádech? Už jsem se nechtěl stydět a dusit v sobě co prožívám, co zažívám a o čem bych chtěl zpívat – tak jsem se znovu nadechnul a začal psát novou hudební kapitolu,” vysvětluje písničkář.

Již od svého debutového alba Voxel sbírá jeden úspěch za druhým. Právě první All Boom! mu vysloužilo titul Hvězda internetu v anketě Český slavík 2014, Objev Óčka pro rok 2013, nominaci na Objev roku cen Anděl a dalo by se do aleluja pokračovat. Milý písničkář se na podzim vydává na PopFolklorTour, kde své výtvory představí netradičně, a to s cimbálovkou, tak neváhejte a běžte se podívat!

PopFolklorTour 2017:

25. října – Ostrava, Cooltour
26. října – Brno, Fléda
27. října – Kopřivnice, KD
03. listopadu – Plzeň, Buena Vista
11. listopadu – České Budějovice, Slávie
17. listopadu – Zlín, Fénix – Music Club
22. listopadu – Olomouc, U-klub
24. listopadu – Vysoké Mýto, M-Klub
05. prosince – Praha, Lucerna Music Bar


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 214 Článků
Psát o hudbě je pro mě skvělou příležitostí, jak se zase z jiné strany přiblížit tomu, co je mým celým životem. Těžko si představím cestu autobusem bez sluchátek, týden bez zpívání a největší radost mi udělá, když mě někdo pochválí, že se v hudbě vyznám.