Základní článek Led Zeppelin vystoupí v létě na Colours of Ostrava

Robert Plant a Sensational Space Shifters | Foto: Oli Powell

Festivalová sezóna je bohužel zatím ještě v nedohlednu, ale Colours of Ostrava hlásí prvního headlinera. Tím je zpěvák Led Zeppelin, Robert Plant, se svou doprovodnou kapelou Sensational Space Shifters.

Nezaměnitelný hlas legendárních Led Zeppelin, nositel Řádu britského impéria a několika cen Grammy a především pak geniální muzikant, to je ve zkratce Robert Plant. Naposledy navštívil Českou republiku před osmi lety, kdy zde představoval svou desku Mighty Rearranger. Jeho koncert tehdy shlédla vyprodaná O2 arena. Příští rok navštíví ostravské Dolní Vítkovice, kde se v období od 17. do 20. července bude konat festival Colours of Ostrava.

Jeho doprovodnou kapelou jsou momentálně Sensational Space Shifters, s nimiž vtáhne diváky do mixů afrického trance, psychedelií i tónů moderní doby. Za spoustou těchto afrických a dalších melodií uslyšíte také klasické zeppelinovské hity. V kapele hrají mistři svého oboru – například Juldeh Camara, který je mistrem na jednostrunné housle riti. Dále zde působí mágové Skin Tyson a Justin Adams, jejichž kytarový rozmach vám vyrazí dech. Elektronickou sekci v kapele zastává John Baggot. Billy Fuller ovládá basovou kytaru a tempo kapele udává bubeník Dave Smith. Kombinace Roberta Planta a této party skvělých muzikantů je více než geniální. O tom se ostatně můžete sami přesvědčit v létě na Colours.

Mezi dalšími nahlášenými jmény je švédská kapela Goat, která na vás vtrhne svou psychedelickou tvorbou. Leyoka je jméno americké zpěvačky původem z Nigérie, jež předvede svůj nádherný hlas. Mezi již nahlášené hvězdy akce patří i americký písničkář John Grant.

Vstupenky jsou v prodeji v klasických předprodejích, a to v limitované verzi za 1 410 korun pro prvních 6000 kupujících  do 31. prosince 2013. První headliner naznačuje, že letní Colours of Ostrava budou opravdu nezapomenutelným zážitkem, jak pro fanoušky Led Zeppelin, tak i pro návštěvníky, kteří si v tvorbě legendárních zeppelinů přímo nelibují.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.