Foto: Nouvelle Prague, 7. a 8. 11. 2014, Staropramen, Praha

Nouvelle Prague | Foto: Lidmila Maršálková, Monstermusic.cz

Druhý listopadový víkend se v prostorách Pivovaru Staropramen sešla ta nejlepší nová nadějná muzika současnosti. Festival Nouvelle Prague již podruhé přichystal zajímavou směs roztodivných zvuků a neoposlouchané hudby.

I přesto, že se festival Nouvelle Prague nese ve znamení méně známých umělců vyskytujících se na současné hudební scéně, byla by lež tvrdit, že návštěvníci nevěděli, s kým budou mít tu čest. Publikum se řádně připravilo dopředu, a tak na zpěv a tanec nebyl sám ani hudební podivín Kittchen, ani kapely Please The Trees, The Plastics či Slow Down Molasses. Na to, co v jednotlivých umělcích je, měl každý kolem třiceti minut, do nichž interpreti museli napěchovat to nejlepší ze své tvorby.

Co do výběru žánrů by ani nebylo co vytknout, na své si přišel určitě každý. S ozvučením těžko říci, zda bylo záměrem připravit všechny o sluch a odcházet z festivalu s pískáním v uších. Zřejmě to však většině nevadilo. Stan umístěný na dvoře pivovaru, kde se celá hudební podívaná odehrávala, byl vždy téměř narvaný k prasknutí. Vyvrcholením byl jistě koncert kapel BalthazarZrní, která svým více než hodinovým koncertem pokřtila svou novou desku.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.