Electro-rocková senzace AWOLNATION míří do Prahy

AWOLNATION | Zdroj: facebook.com

Komu v roce 2012 utekl megahit Sail, jako by nebyl. Video, které tehdy bez ustání několik měsíců kolovalo sociálními sítěmi, se dodnes mnohým neohrálo. Nutno však dodat, že američtí AWOLNATION se snaží nebýt skupinou jednoho hitu. Dokázat to přijedou i českým fanouškům – za necelé dva měsíce vystoupí v Praze.

Losangeleská electro-rocková formace AWOLNATION, za kterou stojí především zpěvák a skladatel Aaron Bruno, v Čechách už dříve vystoupila. V létě roku 2012 zavítala coby headliner na žamberský festival JamRock. Ten večer žádnou výraznou stopu v srdcích tuzemských fanoušků nezanechala. Asi proto, že pro ně v tu dobu byla takřka neznámou kapelou jednoho hitu – skladby Sail. Neoficiální video s tmavovlasou slečnou, která tancuje promáčená pod sprchou ze zahradní hadice, obletělo celý svět a získalo si na YouTube přes sto milionů zhlédnutí.

AWOLNATION se zformovali před pěti lety, v roce 2009, když bylo Brunovi od Red Bull Records velkoryse nabídnuto studio, aby si zkusil nahrát pár písniček. Ten se rozhodl dát si pauzu od hudebních uskupení, k nimž dříve patřil, a vytvořit vlastní projekt. Konečně se mohl osvobodit od zajetých žánrů a tvořit si po svém, co sám chtěl. Přizval tak k sobě pár dalších hudebníků a podepsal s nahrávací společností smlouvu. Své první EP s názvem Back from Earth vydali AN na jaře roku 2010, debutové dlouhohrající album pak o necelý rok později. Deska Megalithic Symphony se stala hned třikrát platinovou, jednou ve Spojených státech a dvakrát v Kanadě – především díky hitovce Sail, bodovali ale i se singly Not Your Fault či Kill Your Heroes. Od té doby spatřila světlo světa ještě dvě EP. Nyní připravují pánové desku novou, z níž jsme mohli už několik málo střípků slyšet – například song Some Kind of Joke na soundtracku ke třetímu dílu Iron Mana. Uvidíme, zda se jim podaří překročit novým albem vlastní stín.

V muzice AN se mísí elektronické prvky s popovými linkami a rockem. Jedna paní povídala, že naživo prý umějí zahrát skvěle. V diáři si proto nezapomeňte zakroužkovat datum 11. června, vypněte YouTube a přijďte si poslechnout AWOLNATION live do pražského Lucerna Music Baru. Vstupenky na koncert, který se bude konat v rámci série Excelent Jukebox, pořídíte za 550 korun v prodejní síti Ticketpro. Join the nation!


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).