Fink na podzim znovu vystoupí v Praze

Fink | Foto: Tommy N Lance

V listopadu tomu bude sedm měsíců, co se britský písničkář Fink s kapelou klubově představili tuzemským fanouškům, když odehráli koncert před vyprodanou MeetFactory. Právě probíhající turné bude mít na podzim hned dvě české zastávky – pražskou Roxy a brněnskou Flédu.

Finkovi a jeho kapele se u nás zalíbilo, jen letos obsahuje jejich koncertní seznam hned čtyři zastávky po České republice. V polovině února se představili ve smíchovské továrně, která hlásila vyprodáno, v minulých dnech je bylo možné vidět v rámci festivalu Rock for People Europe v Plzni a na podzim, konkrétně 9. a 10. listopadu, vystoupí postupně v pražské Roxy a v brněnském klubu Fléda. Objevili se v našich končinách ale už i dříve, například před třemi lety v Dolních Vítkovicích na Colours of Ostrava.

Fink je coby písničkář nemálo nakloněn elektronice, blues, folku či ambientu. Není divu, elektronice se ve velkém věnoval v devadesátých letech, kdy ještě coby DJ (a také producent) vydal několik alb pod labelem Ninja Tune. S tím sice spolupracuje dodnes, ale muzika, kterou tvoří, se přece jen trochu změnila. Angličan postupně vyzrál a s ním i jeho tvorba, která by se v současnosti dala zařadit do škatulky ambient folk. Od roku 2006 je Fink, vlastním jménem Fin Greenall, doprovázen dvěma dalšími muzikanty – basákem Guyem Whittakerem a bubeníkem Timem Thortonem, s nimiž ještě téhož roku vydal desku Biscuits for Breakfest. Od té doby jich vyšlo dalších pět, naposledy nahrávka Horizontalism, která obsahuje dub verze songů z předešlého alba Hard Believer, k němuž se váže i právě probíhající tour.

Vstupenky na oba listopadové koncerty jdou do prodeje ode dneška, tj. 7. července v 10 hodin přes sítě GoOut.cz a Ticketpro.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).