Kapela ILLE představuje videoklip a zve na vánoční koncerty

ILLE | Foto: Julie Hrnčířová

Indie popoví ILLE se zpěvačkou a klavíristkou Olgou Königovou v čele vydávají nový song s názvem Zapomenout, k němuž natočili i videoklip. Kapela navíc plánuje pět předvánočních koncertů.

Debutové album skupiny ILLE s názvem Ve tvý skříni slavilo velký úspěch, a to jak u posluchačů, tak u kritiků. Deska, která vyšla na sklonku léta, vedla v žebříčcích hned několika hitparád – například v žebříčku prodejnosti na Supraphoneoline,v hitparádě IFPI, či byla dokonce několik týdnů druhou nejprodávanější deskou na iTunes. Album, které disponuje silnými písničkami a skvělým zvukem, vzniklo v produkci uznávaného Dušana Neuwertha, který stojí za deskami Václava Neckáře nebo Vypsané fiXy. A právě zpěvák z fiXy, Márdi, je jedním z několika zajímavých hostů, které si Olga Königová přizvala.

Po úspěšné hitovce Holka ve tvé skříni vypouštějí ILLE další song s názvem Zapomenout. Ten otextoval opět Jakub König, manžel zpěvačky, jenž se zároveň chopil i režírování klipu. Kapela ho natáčela v polovině listopadu na Máchově jezeře, a jak König říká, nebylo to jednoduché, ale podařilo se to. ,,Chtěli jsme k Zapomenout natočit klip a věděli jsme, že není čas, ani peníze na žádné hrdinství. Domluvili jsme se, jaký filtr v iPhonu použijeme, poprosili jsme kamarády a vedení hotelu Port, a 17. listopadu jsme strávili krásnou neděli na zamlženém Mácháči. Domů jsme se vrátili promočení, promrzlí, ale šťastní. Všechno vyšlo, jak mělo. Počasí, jezero, mlha i skvělá parta lidí.”  Kapela doufá, že svou radost předá I divákům.

Sotva se skupina ILLE ohřála doma, vydává se na menší adventní turné, během něhož navštíví pět klubů – v České Lípě, Praze, BrněKopřivniciKrnově. ILLE vzkazují: ,,Ještě je čas na všechno vánoční zařizování, ale atmoška ve městě pomalu houstne. Přijďte za námi před Vánoci a užijte si společně s námi trochu toho zklidnění, než to všechno vypukne!


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.