King Krule brzy vyrazí na evropské turné

King Krule | Zdroj: facebook.com

Stravte Valentýna v uspokojivě ponuré náladě pod taktovkou King Krule.

King Krule, vlastním jménem Archy Ivan Marshall, se nedá jen tak zařadit do nějaké žánrové škatulky. Někdo tvrdí jazz, někdo indie, někdo post-punk. Všichni se však shodnou na tom, že tak temnou a neobyčejnou hudbu dělá opravdu málokdo. Marshall se vymyká tradiční formě neumělecké, populární, hudby a vytváří tak neuvěřitelný hudební zážitek, který upoutává i mnohé hvězdy celosvětových měřítek.

Britský umělec by si jistě zasloužil více pozornosti, než se mu doposud dostává. Jeho první album 6 Feet Beneath the Moon bylo chváleno ze všech stran a neméně slávy se dostalo i druhému, pár měsíců starém The Ooz. Pitchfork ho dokonce označil za druhé nejlepší album roku 2017! A nyní dostává celý svět možnost si hudbu užít naživo. Do konce loňského roku již stihl projet domácí Británii, západ Evropy a Ameriku a na jaře se chystá na zbytek našeho kontinentu a Austrálii.

King Krule se rozhodl udělat zastávku i 14. února v pražském Roxy. Fanoušci, ale neváhali a akce už je nějakou chvilku vyprodaná.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 250 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o tom, jak budou jednou stát na pódiu a zpívat svoje písničky, nebo přednášet své básně. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a tu možnost se o to pak s někým takhle podělit.