Kronos Quartet zahraje v Rudolfinu už příští čtvrtek

Kronos Quartet | zdroj: facebook.com

Cenami ověnčený smyčcový Kronos Quartet, mimo jiné interpret soundtracku k filmu Requiem za sen, oslaví v Praze své 40. narozeniny.

Toto kvarteto mezi posluchači vážné hudby není neznámým pojmem. Za svou čtyřicetiletou působnost mají na kontě přes 600 skladeb za spolupráce s mnoha předními světovými skladateli. Mezi těmi vynikají skladatelé minimalismu, jmenovitě například Steve Reich, Arvo Pärt či Phillip Glass.

Kronos Quartet se ovšem nevěnuje pouze klasické vážné hudbě. Stejně jako u mnoho současných souborů je jejich záběr daleko širší. V repertoáru proto najdeme také hudbu od dob nejstarších přes různé experimenty až po současnou world music.

Významná je také spolupráce s umělci z pop-rockové scény, kteří pak také často zpestřují koncerty kvartetu. V minulosti si proto společně zahráli s Davidem Bowiem či Björk. Jejich hudbu najdeme také na nahrávkách takovýchto hudebníků, například Nelly Furtado, Rokia Traoré a Joan Armatrading. Pro svou vysokou úroveň byli vybrání k nahrání i široké veřejnosti dobře známých soundtracků k filmům Requiem za sen, 21 gramů, Dracula nebo Fontána.

Za své kvality obdrželi již mnohá ocenění. Mezi těmi nejznámějšími figuruje také několik cen Grammy nebo Hudebník roku 2003 od Musical America nebo The Recording Academy President’s Merit Award od National Academy of Recording Arts and Sciences.

Přijďte si také vy vychutnat krásu smyčcového souzvuku, a to 13. listopadu do Dvořákovy síně pražského Rudolfina. Vstupenky jsou k dostání v sítí Ticketpro a na pokladně Rudolfina.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.