Kytarovka City and Colour zavítá v únoru do Prahy

City and Colour | Foto: Vanessa Heins

V rámci svého evropské turné k novému albu The Hurry and the Harm se kanadský písničkář Dallas Green se svou formací City and Colour poprvé podívá i do České republiky! Vystoupí 9. února 2014 v pražském klubu Roxy.

Greenův akustický projekt City and Colour poprvé spatřil světlo světa v roce 2004 v kanadském státě Ontario. Od té doby stihl vydat čtyři studiová alba a právě s posledním z nich se vydává na světové turné, v jehož rámci odstartuje v druhé polovině ledna 2014 i evropská část. Dallase Greena jsme v České republice měli možnost dříve vidět s hardcorovou kapelou Alexisonfire. Muzika, kterou Green tvoří s City and Colour má však od tohoto projektu daleko. Hudba je hraná akusticky a mísí se zde folkové rytmy s alternativním rockem.

City and Colour má velký úspěch nejen ve své mateřské zemi, v Kanadě, kde se zmiňované album The Hurry and the Harm umístilo v hudebních žebříčcích na vítězné pozici, ale také ve Spojených státech, v Austrálii či Velké Británii. Formaci bylo též v minulosti uděleno několik hudebních cen. Kromě třech platinových desek určitě stojí za zmínku kanadské hudební ocenění JUNO, v němž byl Green dvakrát zvolen skladatelem roku (2009 a 2012) a jeho první deska Sometimes tu v roce 2007 získala titul “alternativní album roku”.

Poslední album City and Colour se Green rozhodl udělat jinak. Poprvé odjel z Kanady tvořit do nahrávacího studia v americkém Nashvillu. Spolupracovali na něm například Matt Chamberlain (Pearl Jam) nebo Bo Koster (My Morning Jackets). Sám toto považuje za úžasnou zkušenost.

Dallas Green je multiinstrumentalistou. Kromě kytary hraje také na piano, foukací harmoniku, bicí či bendžo. V jeho formaci se vystřídalo už na desítku hudebníků. Ta, s níž objíždí nynější turné, má kromě něj další čtyři členy. Jsou jimi Jack Lawrence (basová kytara), Doug MacGregor (bicí), Matt Kelly (klávesy) a Dante Schwebel (kytara).

Nenechte si ujít příležitost vidět City and Colour poprvé živě 9. února v pražském klubu Roxy. Vstupenky lze od pátku 30. srpna koupit v kamenných prodejnách a v e-shopu sítě Ticketpro za 590 Kč + poplatky.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).