Praha se opět rozezní: Druhý ročník festivalu Praha Žije Hudbou je tu

Praha Žije Hudbou | Zdroj: www.prahazijehudbou.cz

Festival Praha Žije Hudbou měl minulý rok svou premiéru a letos se koná zase. Jeho cílem je představit veřejnosti busking a bojovat proti vyhlášce, kterou vydal Magistrát hl. města Prahy.

Busking je označení pro pouliční vystoupení, které je zpravidla spojené s dobrovolným příspěvkem od kolemjdoucích. Pouliční umění má svou dlouholetou tradici ve významných metropolích po celém světě. A cílem této akce je ho dostat do povědomí lidí i v Praze.

Vyhláška Magistrátu hl. města Prahy totiž obsahuje mnoho paragrafů, které se zdají pořadatelům nesmyslné a proto se snaží o jejich změnu. Heslo této akce je kopeme za hudbu.

Nejedná se ale jen o hudbu. Organizátoři mají v plánu i různá divadelní představení. Například Cirk La Putyka, Bratři v tričku či Antikódy.

V centru Prahy bude celkem 40 míst, kde budou buskeři hrát a 6 velkých pódií, na kterých se lidem představí známější interpreti. Mezi ty patří i Lake Malawi, Tomáš Klus, Imodium, Cold Cold Nights a spousta dalších.

Festival je zcela zdarma a koná se od 8. do 10. června. Pro širokou veřejnost je ještě před jeho zahájením otevřena možnost se na pořádání podílet, a to na bázi dobrovolnické činnosti. Více informací je k nalezení na oficiálních stránkách Praha Žije Hudbou.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.