Proslulý Kmotr i Romeo a Julie: V Praze zazní to nejlepší z tvorby Nino Roty

Marcello Rota
Marcello Rota | Zdroj: Informuji.cz

Nino Rota patřil mezi nejvýznamnější hudební skladatele 20. století a jeho počiny na poli filmové hudby zná, byť i nevědomky, téměř každý. A již za pár dní jeho legendární kousky zazní v podání Nino Rota Grand Orchestra i v Praze.

Ve Smetanově síni Obecního domu si již 19. prosince budou moci fanoušci filmové hudby poslechnout to nejlepší z tvorby Nina Roty. Ten mezi lety 1933 a 1979 složil hudbu k více než 150 snímkům, z nichž bezesporu největší díru do světa udělal proslulým soundtrackem Kmotra z roku 1972, který v žebříčku nejlepší filmové hudby Amerického filmového institutu obsadil úctyhodné páté místo.

Pražský koncert má krom zmíněného Kmotra na programu i aranže k filmu Romeo a Julie z režie Franco Zeffirelliho, dále zazní i znělka ze snímků V plném slunci, Darmošlapové, Gepard či Sladký život. To vše přitom bude dirigovat hlavní hostující dirigent Českého národního symfonického orchestru, Marcello Rota.

Vstupenky je možné zakoupit v předprodejní síti GoOut, začátek koncertu je ohlášen na 19:30.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 270 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.