Snoví Árstíðir z Islandu vystoupí koncem dubna v Lucerna Music Baru

Árstíðir | Zdroj: pořadatel akce

Není žádným tajemstvím, že Island produkuje velké množství výborných interpretů. Důkazem budiž světový úspěch Björk, Sigur Rós, Emilíany Torrini či indie folkové senzace minulého roku Of Monsters and Men. Tuto takřka zaručenou islandskou kvalitu nepostrádá ani akustické vokální uskupení Árstíðir, které vystoupí 27. dubna v pražském Lucerna Music Baru.

Árstíðir jsou akustickou vokální skupinou z islandského Reykjavíku, která ve svých skladbách propojuje témata přírody s melancholií všedního dne. Její členové zpívají (islandsky či anglicky), hrají na smyčcové nástroje a kytary. Výsledkem jsou krásné komorní tóny umocněné výjimečným hlasovým rozsahem a zabarvením šesti mužských vokálů, které jsou spolu v dokonalé harmonii. Árstíðir dokáží vyvolat explozi emocí a to ani nemusíte rozumět tomu, o čem zpívají. Takřka okamžitě se zamilujete. Muzika kapely je kombinací klasické minimalistické hudby, folku a popu, někdy proto bývá označována jako komorní pop. Během pěti let své existence vydala kapela dvě dlouhohrající alba, jedno EP a jeden EP remix. První eponymní album Árstíðir vyšlo v roce 2009, druhé s názvem Svefns og vöku skil spatřilo světlo světa o dva roky později pod taktovkou krále islandské neoklasiky Ólafura Arnaldse.

Někteří z vás si jistě pamatují skvělé vystoupení Árstíðir na festivalu Colours of Ostrava v roce 2012. Tehdy se v Gongu hodně tleskalo a jásalo. Teď jsme v čase o dva roky dále, těšme se, s čím novým na nás pánové přijdou. Vstupenky v předprodeji pořídíte nejlevněji na pokladně Lucerna Music Baru, a to za 200 korun. Další možností je koupě přímo přes web klubu či v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal, Eventim a Ticketstream, kde je cena navýšená o poplatek prodejci. Na místě za lístek zaplatíte 250 korun.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).