Bombay Bicycle Club se po pauze vrací na pódia a poprvé navštíví Českou republiku

Bombay Bicycle Club | Zdroj: NME.com

Indie-rocková kapela Bombay Bicycle Club se po pětileté pauze vrací na hudební scénu, a to dokonce s novým albem Everything Else Has Gone Wrong, které vyjde 17. ledna 2020. Do České republiky přijede tahle britská parta vůbec poprvé – 16. března 2020 do pražského klubu Roxy.

Bombay Bicycle Club se dali dohromady v roce 2005 a na svém kontě mají až do roku 2014 čtyři úspěšná alba. Po doposud poslední desce So Long, See You Tomorrow, kterou hudební kritici hodnotili velmi pozitivně, však kapela oznámila pauzu. „Je mnohem snazší přestat ve chvíli, kdy víte, že jste na vrcholu,” vysvětlil kytarista Jamie MacColl. „Myslím, že kdybychom pokračovali dál, asi bychom se rozpadli takovým způsobem, že by už nebylo možné se vrátit.

Čtěte také: Australská rockerka Tash Sultana přijede příští rok poprvé do Prahy

Na podzim tohoto roku kapela zveřejnila novou nahrávku Eat, Sleep, Wake (Nothing But You) a všem bylo hned jasné, že pauzu odpískala a v plné síle se vrací na pódia. Druhý singl Everything Else Has Gone Wrong ze stejnojmenného chystaného alba dává posluchači jasně najevo, v jakém duchu se ponese nová deska. „Vypadalo to, že shrnuje všechno, o čem deska je,” říká zpěvák a kytarista Jack Steadman.

Tuzemskou premiéru si Bombay Bicycle Club pro své fanoušky naplánovali na 16. března 2020 v pražském klubu Roxy a vstupenky jsou k dostání v prodejních sítích GoOut a Ticketmaster.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.