Rock for People 2020 prostřednictvím adventního kalendáře naděluje Catfish and The Bottlemen nebo P.O.D.

Catfish and the Bottlemen | Zdroj: facebook.com/catfishandthebottlemen

Stejně jako minulý rok, i letos pořadatelé festivalu Rock for People připravili fanouškům adventní kalendář plný kapel. Tento systém je baví natolik, že dokonce párkrát spadl chvilku po půlnoci celý web festivalu. Těšit se nově můžeme na Catfish and The Bottlemen, The Pretty Reckless nebo třeba rockery P.O.D.

V prvním vyloupnutém okýnku se nacházela velšská indie-rocková kapela Catfish and The Bottlemen, která tento rok vydala nové album s názvem The Balance a za sebou má koncertování po celém světě, včetně předskakování kolegům The 1975. Nová deska je plná svižných rytmů, emotivních textů a návštěvníci festivalu si již nyní mohou nachystat kvalitní obuv na pořádnou indie tancovačku.

Úspěch ze srpnového koncertu v Café V lese pak přijedou obhájit PUP, kanadská punková parta, která v létě tohoto roku tuzemskému publiku představila novou desku Morbid Stuff a kdo na koncertě byl, tak ví, že je rozhodně na co se těšit.

Rozhovor: PUP: Hudbu bereme vážně, ale nechceme být upjatí. Depresivní texty vybalancujeme humorem a energií

Na své si přijdou také fanoušci tvrdších žánrů, a to díky nu-metalovým Crossfaith z Japonska, Američanům The Pretty Reckless v čele s kráskou Taylor Momsen či post hardcorovým Black Veil Brides, které mnozí kvůli jejich vizáži přirovnávají k legendárnímu Alice Cooperovi či kapele Kiss.

Pro něžnější část publika Rock for People přiveze Sophie and the Giants. „Když jsme viděli Sophie and the Giants naživo během letošního festivalu Nouvelle Prague, naprosto nás nadchli! Neskutečný příval energie korunovaný skvělou show a fantastickým hlasem. Že nesmí chybět na RfP 2020 bylo hned jasné,“ řekl Michal Thomes, ředitel festivalu. Po pár měsících se také vrátí rockeři P.O.D., kteří v hudebním průmyslu působí již více než 20 let a nechybí ani zástupci české scény, kapela Wohnout.

Festival Rock for People se tradičně uskuteční na Letišti v Hradci Králové, avšak v novém termínu 18. – 20. června 2020 a vstupenky zakoupíte přímo na webu RfP nebo v prodejní síti GoOut.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.