Fanoušci se dočkali. VOXEL vydá v květnu debut

VOXEL | Zdroj: Warner Music

Písničkářský talent, který si říká VOXEL, má za sebou několik úspěšných singlů. Během své nedlouhé kariéry spolupracoval například i s Xindlem X. V květnu konečně vydá debutové album.

Václav Lebeda, uměleckým jménem VOXEL, si dal se svou první deskou opravdu na čas. Po hitech V síti, Superstar a Trip zveřejnil nedávno svou vůbec první baladu 5. song. Fanoušci již dlouho volali po CD a právě tyto singly tvoří páteř desky All Boom, jak se Voxelova první nahrávka bude jmenovat.

Jak sám uvádí, songy vznikaly během několika měsíců a mapují jeho cestu od electropopu až k písničkářské a akustičtější poloze. Hudba je v drtivé většině VOXELova, texty napsal jeho autorský parťák Pokáč. „Jsme něco jako Lennon a McCartney,“ prozrazuje s úsměvem VOXEL.

Hudbou přispěl též producent Dalibor Cidlinský, který má za sebou spolupráci i s Tomášem Klusem, Jarkem Nohavicou a s Xindlem X. Dvě písně vznikly v produkci Jana Balcárka s masteringem u Ecsona Waldese. „Vydání je pro mě takovým malým… co malým… velkým svátkem, protože písničky na ní jsou mnohdy starší jak dva roky,“ neskrývá radost z desky VOXEL. „Až teď cítím tu pravou chvíli je vydat,“ dodává. Album vyjde u společnosti Warner Music Czech republic 9. května.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...