Sam Smith vydá v květnu své první album

Sam Smith | Zdroj: slate.com

Jeden z největších objevů posledního roku, britský zpěvák a skladatel Sam Smith, vydává koncem května debutové album. Podle kritiků půjde zřejmě o jednu z nejzásadnějších desek roku.

Sam Smith je držitelem ceny britských kritiků Brits Critics’ Choice Award a prestižní ceny BBC Sound of 2014. Před časem dokončil svou první desku, kterou nabídne fanouškům 23. května.

Smith na sebe upozornil už ve velkém hitu kolegy Naughty Boye pojmenovaném La La La. Hostoval i v singlu Latch britského elektronického dua Disclosure a koncem loňského roku vypustil do éteru svůj sólový singl Money On My Mind. Úspěch písně korunovala první příčka britské singlové prodejní hitparády v únoru letošního roku.

Před nedávnem zpěvák uvedl do rádiových éterů singl Stay With Me, který již stihl bodovat v americké a kanadské hitparádě. Největší ohlasy se ovšem dají předpokládat po oficiálním evropském vydání, ke kterému dojde v první polovině května. Oba singly naleznou fanoušci na albu In The Lonely Hour, které vychází u Universal Music 23. května. Mezi hosty se představí například i Fraser T Smith, Eg White nebo Disclosure.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...