Kapela Sabrage chce s novým klipem chránit ohrožené mořské želvy

Sabrage | Zdroj: archiv kapely

Pardubická popová skupina Sabrage přišla s novým videoklipem k singlu Oceán. V něm nahlédla do života ohrožených mořských žel v Indonésii.

Sabrage se dali dohromady v roce 2011 a ode té doby vydali již tři desky. Zvládli si také zahrát na většině velkých českých festivalů jako Rock for People nebo Létofest. Nyní vypustili do světa videoklip k písni Oceán, ke kterému poskytl exotické záběry dokumentarista Petr Jan Juračka.

Rozhovor: Thom Artway: Všichni bychom na sobě měli stále pracovat, já sám jsem však nepoučitelný případ

„Po nahrání písně Oceán jsme dlouho přemýšleli, jaký klip k ní vlastně natočit. A jelikož rádi spolupracujeme se zajímavými lidmi z Pardubic, napadlo nás oslovit kamaráda Petra Jana Juračku, který procestoval svět od K2 až po USA. Zastihli jsme ho ve chvíli, kdy dokončoval práci na dokumentu o ochraně želv na ostrovech v Indonésii,“ prozradil baskytarista Ladze.

Samotná píseň Oceán je o svobodě, životě a překonávání hranic. V klipu tedy kromě přírody sledujeme mini příběh malé želvičky, která se po vylíhnutí musí dostat do moře. Klip režíroval Tomáš Krejčí, který točil např. s kapelou Lucie.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz