První den Metronome Festivalu: Liam Gallagher bez emocí přišel, zazpíval a odešel

Liam Gallagher - Metronome Festival 2019 | Foto: Jan Urbánek, MonsterMusic

Včera odpoledne na holešovickém Výstavišti vypukl čtvrtý ročník Metronome Festivalu a první den přinesl hned několik velkých jmen. Pátku vévodil britský hudebník Liam Gallagher, ale pozadu nezůstali ani další vystupující.

Slunečný den odstartovala česká hardcorová parta John Wolfhooker, která měla původně odehrát klasický set. Dva členové kapely se však těsně před festivalem zranili a proto byli kluci nuceni pro publikum připravit akustický koncert, který nakonec do celého konceptu festivalu zapadal velmi dobře.

Po Wolfhookerech se návštěvníkům představila další zástupkyně české hudební scény, a tou byla Lenka Dusilová. Tahle éterická víla však celý set odehrála v sedě a její kontakt s publikem byl minimální, a tak byl i konečný dojem z jejího vystoupení slabší.

Fotoreport: Foto: Metronome Festival – Liam Gallagher, Lenka Dusilová, Morcheeba a další, 21. 6. 2019, Výstaviště Holešovice, Praha

Velkým překvapením pro návštěvníky Metronome Festivalu byla anglická parta Band of Skulls, která si posluchače omotala kolem prstu a celé vystoupení servírovala poctivou dávku garage rocku. Laťku nasadila velmi vysoko a v tomto duchu se nesl i zbytek dne.

Morcheeba ovládla celou stage a jejich charismatická zpěvačka Skye Edwards je pravou definicí výrazu femme fatale. Její pohyby a hra s hlasem byly perfektní, stejně tak souhra celé kapely.

Hned po Morcheebě se celý dav přesunul na ČT Park Stage, kde vystupovala kapela Pražský Výběr. Michal Pavlíček, kytarista této bandy, opět ukázal, že s kytarou to prostě umí. Kapelu doprovázel DJ Rockstar, který nasadil celkem vražedné tempo, což uznal i sám Michael Kocáb. Celé jejich vystoupení bylo plné energie, skvělých textů a nechybělo ani pár narážek na naši politickou situaci.

Rozhovor: Oshun: Jak bychom mohly nemyslet na budoucnost? Ztělesňujeme to, co má přijít

Zlatým hřebem večera byl britský hudebník, skladatel a zakladatel kapely Oasis, Liam Gallagher. Je známo, že Liam při svých vystoupeních nepředvádí žádnou bláznivou show a ani na stagei nedělá žádné vylomeniny. A to se ukázalo také v Praze. Liam suše přišel, zazpíval svůj set ze dvou třetin složený ze songů kapely Oasis a zase odešel. Lidé mu i přesto zobali z ruky a nejznámější hity jako Wonderwall nebo Champagne Supernova zpívalo celé holešovické Výstaviště. Jeho působení na pódiu, postrádající kontakt s fanoušky v kombinaci s jeho zvláštně rezonujícím hlasem, ale funguje a bylo tak skvělým zakončením prvního dne festivalu.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.