Museum Kampa v létě představí koncerty českých umělců

Dan Bárta & Illustratosphere - Frýdek-Místek, 2020 | Foto: Martin Bambušek, MonsterMusic

Jedinečné prostory známé jako Museum Kampa na stejnojmenném pražském ostrově v létě ožijí vybraným hudebním programem. Postará se o ně pestrá směska českých umělců, pro které nebude nejmenší potíž naladit se na vkusné muzejní prostředí.

Na Letní scéně pražského Musea Kampa nebude v létě 2024 nouze ani o hudební program. Toto sluníčkové období na malebném ostrově již 24. června zahájí Ondřej Havelka a jeho skupina Melody Makers. Tento umělec je i s celým svým ansámblem již roky považován za doyena swingové a jazzové hudby, která je v naší době k slyšení. Seskupení si tentokrát nachystá kolekci nazvanou O lásce a jiných swingových běsech. Slovy hlavního protagonisty tedy dojde na takové skladby, ve kterých “vášeň zazní v prudkých fičácích a něha v melancholických kantilénách”. Hned 25. června se pak stejným prostorem bude ozývat nadpozemský hlas populárního zpěváka Dana Bárty, pro kterého vždy byla hračka převyšovat běžné standardy populární hudby. Umělec vystoupí v osvědčené spolupráci se svou kapelou Illustratosphere.

Čtěte také: Festival Vizovické Trnkobraní oznamuje kompletní program

Jak to tak již bývá, celé léto uteče jako voda – jeho konec nám ovšem zpříjemní oblíbený herec Igor Orozovič, který si v poslední době dělá dobré jméno také v oblasti hudby. Spolu se svou kapelou, v níž ho podporují samí zkušení muzikanti, představí 29. srpna své letošní, debutové album s názvem Když chlap svléká tmu. Interpret ve své tvorbě klade důraz na textovou stránku, ve které se to hemží básnickými obrazy, temnotou, nadhledem, elektrickým proudem i erotikou. Konečně 30. srpna na Letní scéně Musea Kampa zahraje a zazpívá generacemi oblíbená umělkyně Lenka Filipová. Její program bude nazvaný podle jedné z nejoblíbenějších písní z jejího pera, a sice Řeka života. Během vystoupení dojde jak na roky oblíbené songy, tak na přesahy do keltského folklóru. Vstupenky na všechny koncerty jsou k dispozici na stránkách Letní scény Musea Kampa.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 402 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky