VIDEO: Po šesti letech získal Hýkal kapely Zrní svůj vlastní videoklip

Zrní, Studentský Majáles 2018 | Foto: Viktória Váhovská, MonsterMusic

Po více než šesti letech kapela Zrní natočila videoklip pro jednu ze svých hitových písní s názvem Hýkal. Ten pojednává o strastích dospívajícího teenagera a jeho pomalé přeměně v děsivého lesního ducha.

Píseň vznikla v roce 201, a to hlavně díky improvizaci kapely. Noc, hoří dřevo v kamnech, ležim na gauči se zavřenejma očima a do mikrofonu vyprávim bůhví odkud se zjevivší výjev lesního hýkala, morbidního mravenčího přízraku, kterej jí zlý lidi. Ten text jsem takhle zaimprovizoval a už jsem s ním ani nehnul. Přepsal jsem ho tak, jak ho mý podvědomí vyplivlo,“ prozradil o vzniku skladby Honza Unger.

Rozhovor: Zrní: Na svíčkových koncertech jsme sami sebou

Hýkal patří k jedné z nejoblíbenějších písní mezi fanoušky a Zrní za ni dokonce obdrželi cenu Anděl. „Během pár let se z týhle písničky stal jeden z našich “hitů”, což je pro nás samo o sobě vtipný. Vtipnější je hrát ji s filharmonií, kdy seriózní těleso pod taktovkou dirigenta tuhle naši blbinu provádí,“ dodává frontman.

Videoklip vznikl pod vedením režiséra Tomáše Bláhy, který s kapelou spolupracuje od nahrávání poslední desky Jiskřící. Hýkal zde představuje alterego dospívajícího outsidera bojujícího proti svému strachu. Vedlejší role teenagerů si zahráli samotní fanoušci Zrní, kteří se přihlásili přes facebookovou výzvu.

Kapela také připravuje své nové EP Spící plné písní nahraných ve Španělsku. Tyto čtyři skladby vyjdou 26. října a budou pokřtěny přímo na dvou koncertech, tedy 1. listopadu na brněnské Flédě a následně 17. prosince v pražském Lucerna Music Baru.


Napište komentář

O Andrea Kuttelwascherová 32 Článků
Jsem osmnáctiletá introvertní extrovertka, které v žilách koluje kofein a hudba. Mluvím plynným sarkasmem a pokud mě někde nenajdete se sluchátky v uších, nejspíš se právě potím na tanečním parketě. Pokud jde o hudbu, mezi mé oblíbené kapely patří: Bring Me The Horizon, Parkway Drive, Architects, Asking Alexandria, Linkin Park nebo třeba Green Day.