ZAOSTŘENO NA: Líčení podle Gerarda Waye, nová Taylor Swift a Pokáčova O2 arena

Pokáč - Colours of Ostrava, 2019 | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

Další týden je tady a s ním i rubrika ZAOSTŘENO NA, v níž se pravidelně podíváme na průřez novinek různými žánry českého i zahraničního hudebního světa. Vyprodá Pokáč O2 arenu? Taylor Swift přišla letos už s druhým studiovým albem a My Chemical Romance nabízí líčení ve stylu Gerarda Waye.

Zaplní Pokáč největší halu v Česku?

Jan Pokorný alias Pokáč si nadělil výzvu, a to uspořádání svého největšího koncertu. V O2 areně standardně vystupují ty největší hudební hvězdy, ke kterým za více než rok přibyde i Pokáč. Show je naplánována 20. ledna 2022. Ani během nucené koncertní pauzy však Pokáč neusíná na vavřínech a pravidelně vystupuje na Frekvenci 1 ve svém vlastním pořadu Pokáčova rychlovka a nezahálí ani na sociálních sítích. Nedávno vydal i nový singl Anděl, a to včetně videoklipu. Vstupenky do O2 areny jsou k mání od 590 Kč v sítích Ticketmaster a Ticketstream.

Čtěte také: ZAOSTŘENO NA: Ed Sheeran uvedl na trh vlastní kytary, Bob Dylan prodal práva ke svým písním

Soudní spor o 20 milionů dolarů

Právní bitva Lil Wayna a jeho bývalého právníka nadále zuří. Ronald Sweeney, právní specialista a později rapperův manažer, požaduje po americké hip-hopové stálici doplatit 20 milionů dolarů, které mu údajně podle smlouvy patří. Lil Wayne se měl proti Sweeneymu spiknout s jiným kolegou z branže a vyštvat ho bez vyrovnání. Celá situace je ale velice nepřehledná, protože o stejnou částku se s právníkem soudí i samotný rapper. Tvrdí, že mu právník účtoval neférovou částku za své služby – téměř dvojnásobek, než je na takovou pozici zvykem.

Taylor Swift potvrzuje svou pozici na vrcholu populární muziky druhou letošní deskou

Taylor Swift na jaře překvapila neobvyklým albem Folklore, které zpěvačku představilo v intimní indie podobě. Jedna deska jí ale letos nestačila. Před pár dny vydala pokračování pod názvem Evermore. Stejně jako Folklore, i druhá letošní studiovka byla oznámena jen chvíli před vypuštěním do světa a objevila se na ní spousta známých jmen – třeba dívčí kapela Haim, The National a také zpěvák Bon Iver. Evermore navazuje na předchůdce jak hudebně, tak lyricky, a rozšiřuje témata, jež tvořila jádro alba Folklore.

Chceš mít oči jako Gerarg Way?

My Chemical Romance společně s kosmetickou značkou HipDot představili oboustranné oční linky inspirované albem Three Cheers For Sweet Revenge. Můžete se tady tak pár tahy štětce přenést do roku 2004, kdy tato skupina bourala hitparády. Nová kosmetická řada byla představená 10. prosince a k linkám na oči si můžete zakoupit i paletku očních stínů v s devíti odstíny červené a černé, což vás o to víc přiblíží k ikonickému looku samotného Gerarda Waye. No, nekup to.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Šílené teorie o návratu My Chemical Romance se ukázaly být pravdivé

Nový sing King Gizzard referují o globální klimatické krizi

Australská multižánrová kapela King Gizzard and the Lizard Wizard přinesla nedlouho po vydání poslední desky K.G. novou unikátní skladbu. Tato hyperaktivní (po létě už jen) šestice se v songu If Not Now, Then When? žánrově drží poměrně blízko posledního díla, přidala však poctivou dávku dynamiky a naléhavosti. Ještě aby ne, neboť píseň pojednává o globální klimatické krizi. Jejím vrcholem je pak velmi zdařilý (a velmi psychedelický) animovaný videoklip.

Recenze (2020): Diskografie King Gizzard je doplněna o další psychedelickou kapitolu


Napište komentář