ZAOSTŘENO NA: Ed Sheeran uvedl na trh vlastní kytary, Bob Dylan prodal práva ke svým písním

Ed Sheeran, Letňany 2019 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Další týden je tady a s ním i rubrika ZAOSTŘENO NA, v níž se pravidelně podíváme na průřez novinek různými žánry českého i zahraničního hudebního světa. Ed Sheeran prodává 8 modelů akustických kytar, Bob Dylan prodal práva svých skladeb a Evžen Hofmann nabízí svým fanouškům vánoční dárek v podobě druhého sólového CD.

Evžen Hofmann sólově podruhé

Českým posluchačům je Evžen Hofmann znám převážně jako kytarista kapely Kryštof, na kontě ale má taky dvě sólové kytarové instrumentální desky. K albu RetroSpektiva z roku 2018 nyní přidává Kytaristu po hvězdách. Hofmann s druhou deskou nabízí 40 minut rozmanité hudby, která vznikla neplánovaně letos na jaře s příchodem doby koronavirové. Kombinuje jak pomalé akusticky laděné skladby, tak výraznější melodie s náhledem například do Indie či Arábie.

Rozhovor (2018): Evžen Hofmann: Myslím, že RetroSpektiva v mnoha směrech překračuje zažité normy

Drake a extrovertní svíčky s vůní pižma

Nemálo umělců se rozhodlo rozšířit své pole působnosti a připojilo své jméno k nějakému produktu. Často se jedná o kolekci oblečení, parfém, ale i méně obyčejné kousky. Dr Dre udělal díru do světa se svými sluchátky, Wiz Khalifa má vlastní odrůdu marihuany a The Weeknd prodával vlastní elektronické cigarety.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Nevšední vánoční dárky pro hudební fanoušky

Rapper Drake si však usmyslel udělat díru do světa v úplně jiném odvětví. Svým fanouškům nyní nabízí svíčky ve spolupráci s Better World Fragrance House a Revolve. Popisy jejich vůní z nich dělají spíš to nejfajnovější šampaňské. Například svíčka Carby Musk údajně nese jemnou pižmovou vůni, která je nejen náhledem do vašeho nitra, ale i jeho interpretací. Je extrovertní přesně tak, jak byste chtěli, aby ostatní viděli vaše odvážné a brilantní já. Krom pižma si přičichnete i k jantaru, kašmíru, glazé a sametu.

Ed Sheeran uvedl na trh vlastní kytary

Prověřeno Edem Sheeranem. Takový slogan by mohla mít nová série osmi modelů akustických kytar. Stojí za ní hudební superstar Ed Sheeran a irský kytarář a houslař George Lowden. Společně pod značkou Sheeran by Lowden vytvořili nástroje, které jsou finančně dostupné a začínajícím kytaristům nabízejí jedinečný design. Stejné kytary již šest let používá sám zpěvák prakticky denně: při skládání, ve studiu, na cestách i na obrovských stadiónových koncertech. Všech osm modelů je nyní možné koupit v České republice, exkluzivně u kytary.cz.

Fotoreport: Ed Sheeran a James Bay, 7. 7. 2019, Letiště Letňany, Praha

Bob Dylan prodal práva na všechny své skladby

Vydavatelství Universal Music Group, titulované jako největší hudební společnost na světě, před pár dny s jednou jedinou koupí rozšířilo svůj repertoár o zhruba 600 písní. Práva na celý svůj katalog skladeb mu totiž prodal legendární zpěvák a skladatel Bob Dylan. 79letý autor proslulých skladeb jako Times They Are A-Changin’ či Like a Rolling stone prodal Universalu práva na všechny písně, které za šest dekád své aktivity vydal a přestože konkrétní detaily transakce zveřejněny nebyly, její hodnota se odhaduje na několik stovek milionů dolarů a mluví se o ní jako o jednom z největších obchodů v historii Universal Music.

Report (2018): Legendární Bob Dylan vystoupil v Brně, dočkal se potlesku ve stoje


Napište komentář