TIP REDAKCE: Nevšední vánoční dárky pro hudební fanoušky

Miley Cyrus | Zdroj: facebook.com/mileycyrus

V posledních letech se u umělců k tradičním zdrojům financí neodmyslitelně přidal prodej upomínkových předmětů. Spousta jich už navíc stačila zjistit, že se dá jít mnohem dál, než jen k potištěným tričkům a mikinám. Přinášíme několik nevšedních nápadů, jak o Vánocích potěšit fanouška hudby.

Gorillaz – sada pálivých omáček

Gorillaz budou navždy zapsáni v dějinách populární hudby jednoduše už proto, že se jedná o vůbec nejznámější kapelu ve fiktivní animované podobě. Neobvyklým sběratelským předmětem, který navíc nalezne praktické využití v kuchyni, se stala sada tří pálivých omáček. Všechny obsahují pestrou směs kvalitních ingrediencí a ohledně etikety samozřejmě i jedinečný design, jenž se stal pro skupinu typickým.

Recenze (2020): Gorillaz v projektu Song Machine spoléhají na hvězdné hosty

Little Big – Iljičovo umělé tetování

Little Big jsou již několik let skupinou, která je z těch ruských globálně určitě nejviditelnější. Velkou měrou za to může jejich osobitý frontman Ilja Prusikin, pro něhož je zase typické jeho tetování na hrudi. Pokud se i vy chcete stát Iljičem, může se vám to (alespoň vizuálně) podařit díky natiskávací nápodobě jeho tělesných ozdob – od velké medvědí hlavy přes rok 1985 až po umělcovo motto непобедимая сила духа (tedy nepřemožitelná síla ducha).

Paul McCartney – chňapka na pečení

Paula McCartneyho, tedy legendárního člena The Beatles, určitě není zapotřebí představovat. V milionových řadách jeho fanoušků se bezpochyby najde mnoho takových, kteří mají zálibu v pečení dobrot. A právě ti jistě ocení možnost vlastnit Paulovu oficiální chňapku, která do množství chvil v kuchyni jistě přinese ducha jeho nesmrtelných písní a skladatelského umu.

ZNK label – mystery box

Rapový label s názvem ZNK nabízí velmi rozsáhlý e-shop s mnoha možnostmi, jak reprezentovat toto české horrorcorové království a jeho panovníka Řezníka. Těm, kteří trpí velkou nerozhodností, nabízí rapper, filmař a tvůrce videoher Martin Pohl balíček s překvapením. Přesněji řečeno se jedná o pánskou či dámskou sadu oblečení, na kterém je ovšem zcela náhodný grafický motiv.

Recenze (2020): Řezníkův horrorcore neomrzí: Koňská dávka vynalézavých bars a silných beatů na nové desce je toho důkazem

Miley Cyrus – zlaté G-stringy

Miley Cyrus patří už dlouhodobě mezi jedny z největších ženských hvězd světové pop music. V minulosti prodávala svoje vlastní kondomy, v současnosti se dostala ke zlatému spodnímu prádlu pro své fanynky, a to navíc ve zlatém provedení. Takový nápad nepřišel vůbec náhodou, na jejím posledním albu Plastic Hearts se totiž nachází písnička, která se nazývá přímo Golden G String.

Beck – osvěžovač vzduchu do auta

Americký multižánrový alchymista a neúnavný sběratel cen Grammy je unikátem nejen v hudbě, jak ukazuje pohled na široký výběr upomínkových předmětů. Je totiž možné zakoupit i různé doplňky do auta – od nálepky na tachometr po osvěžovač vzduchu. U výrobku ovšem není napsané, jakou vůni do vozidel Beckových fanoušků přinese, což je trochu děsivé.

Miro Žbirka – limitovaný vinyl box

Na závěr přichází jeden dárek, který zas tak netradiční není, díky svému provedení se ale jedná o velmi povedený kousek. Jde o podepsaný vinyl box od legendárního slovenského muzikanta Mira Žbirky, který navíc vyšel v pouhých třech stovkách kopií. Obsahuje šest desek, fotografii, trsátko, notový záznam k nové skladbě Slovenská a taktéž DVD s filmem Meky od režiséra Šimona Šafránka. Všechny písně na tomto monumentálním výběru byly navíc remasterovány v londýnském studiu Abbey Road, takže poslechový zážitek bude bezpochyby velkolepý.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 243 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky