ZAOSTŘENO NA: Rockový Slunovrat Mini mění headlinera, U2 se vrací s ikonickými klipy na YouTube

Rockový Slunovrat 2019 | Foto: Jan Tran, MonsterMusic

Nový týden je tady a s ním i rubrika ZAOSTŘENO NA, v níž se pravidelně podíváme na průřez novinek různými žánry českého i zahraničního hudebního světa. Gorillaz se blíží ke konci své série singlů, Rockový Slunovrat Mini musí měnit headlinery kvůli koronaviru a punk-rockoví PUP přichází s tím, co se nevešlo na loňské album.

Rockový Slunovrat Mini mění už podruhé headlinera, kvůli koronaviru nedorazí Dubioza kolektiv ani Eskorzo

Debutový ročník hudebního festivalu Rockový Slunovrat Mini, který se koná namísto tradiční dvoudenní červnové akce, mění line up. V sobotu 26. září 2020 areál Lesního divadla v Řevnicích přivítá headlinera ze zahraničí a pestrou plejádu kapel z českých luhů a hájů. Hlavním tahákem měla být bosenská kapela Dubioza kolektiv, v souvislosti s aktuální koronavirovou situací však do Česka nedorazí. Pořadatelé festivalu tak ještě před pár dny slibovali náhradu v podobě španělské kapely Eskorzo, ani ta však nakonec účast nepotvrdila. Hlavní hvězdou tak podle posledních informací bude rakouská kapela Russkaja. Z domácí hudební scény se představí například Glad For Today, Timudej nebo Vosí Hnízdo.

Čtěte také: Festival Rockový Slunovrat se odkládá na rok 2021

Nové podání desky Symbolic od Death

Deska Symbolic od skupiny Death vyšla v roce 1995 a dnes je považována za jedno z vůbec nejikoničtějších děl, co kdy vznikla v celém death metalu. Pro zesnulého kytaristu, zpěváka, skladatele a duši kapely Chucka Schuldinera to byl jeden z uměleckých vrcholů. Nyní jeho památku uctilo italské duo jménem Nitelight, které se věnuje synthwave a přináší světu kouzelný elektronický svět 80. let. Album Symbolic tito dva umělci kompletně přenesli do synthwave podoby a poněkud překvapivě to byl opravdu dobrý nápad. A k tomu kvalitně dovedený do finální podoby.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Oliver Sykes z Bring Me The Horizon a jeho nejvýraznější kolaborace napříč hudební scénou

Série singlů od Gorillaz se blíží ke konci

Od ledna začala virtuální britská skupina Gorillaz spontánně vydávat singly a hudební videoklipy jako součást série s názvem Song Machine. Damon Albarn ukončí epizodní vypouštění skladeb v říjnu a dohromady by měly vytvořit album, které spatří světlo světa 23. října 2020. Zatím poslední, šestá epizoda (Strange Timez), obsahovala featuring od Roberta Smithe, zpěváka skupiny The Cure.

Frustrace a negativita přichází s chystaným EP od PUP

Punk-rocková kapela PUP před pár dny vydala novinku v podobě skladby Rot. Ta se objeví na chystaném EP, které bude složené z písní, jež se nevešly na loňskou kriticky i posluchačsky úspěšnou desku Morbid Stuff. EP ponese název This Place Sucks Ass, což dle slov kapely poukazuje na neustálou frustraci z místa, kde se zrovna nacházíme. To vychází z jejich zkušeností – ať už přijedou do jakéhokoliv města, tak mají vždy plno negativních řečí o tom, proč to právě tam stojí za houby. Jejich negativitu ovšem v textech doplňuje vždy notná dávka sebeironie a rozhodně se dočkáme i chytlavých rytmů plných energie. Jak ostatně dokazuje už i samotný singl Rot a dříve vydaný Anaphylaxis.

Rozhovor: PUP: Hudbu bereme vážně, ale nechceme být upjatí. Depresivní texty vybalancujeme humorem a energií

Fetty Wap zažívá v osobním životě krušné chvíle

V roce 2015 byl Fetty Wap možná tou největší nadějí hip hopu, která kdy existovala. Během několika měsíců vyprodukoval neuvěřitelné množství hitů a jejich úspěch se jen tak zopakovat nedá. Bohužel si k této smutné pravdě přičichl i umělec sám. Během posledních pěti let se mu právě nedařilo tolik, jak by se po ohnivém startu dalo očekávat. Do hledáčku veřejnosti se letos dostal kvůli celkem nepříjemné události – rozvodu. V loňském srpnu si řekl ano s modelkou Leandrou Gonzalez, která ho ale krátce po svatbě obvinila z nevěry a domácího násilí a velice brzy požádala o rozvod. Ačkoliv rapper všechna obvinění odmítal, byl tento měsíc rozvod finalizován.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Policejní honičky, týrání a žhářství aneb 6 umělců s kriminální historií

U2 se vrací na YouTube

Kapela U2 znovu spouští svůj YouTube kanál a každý týden na něm budou vycházet známé a ikonické videoklipy rockové skupiny. Například píseň Stuck In A Moment You Can’t Get Out Of, natočená před dvaceti lety, se dočkala zpracování v nové a lepší vizuální kvalitě. V rámci staronového kanálu by měli U2 vydat dle všeho i zatím nikdy nevydané vizuální projekty.


Napište komentář