Předskokanem obou českých koncertů Def Leppard bude kapela Citron

Citron | Zdroj: bandzone.cz

V druhé polovině letošního května vystoupí v České republice hard rocková kapela Def Leppard. Nejprve v Ostravě, o den později v Praze. Před oběma vystoupeními zahraje tuzemská kapela Citron.

Jaro 2015 kráčí ve stylu rock’n’rollu a hard rocku. Vedle Kiss, Judas Priest nebo Lynyrd Skynyrd přijedou letos do České republiky také Def Leppard, a to hned dvakrát. Skladby jako Pour Some Sugar on Me a Rock of Age zazní 22. května v ostravské ČEZ aréně a o den později, tedy 23. června, v pražské O2 areně.

Def Leppard míří po dvanácti letech do České republiky

Před oběma koncerty Def Leppard zahraje česko-slovenská heavy metalová parta Citron. Ti fungují již od roku 1976 a na kontě mají osm studiovek. Ta první, s názvem Obratník Raka, vyšla v roce 1981, avšak její distribuce byla pozastavena tehdejším režimem. Nejslavnější éra kapely proběhla v době kolem kultovních desek Plni energie (1986) a Radegast (1987). V roce 1988 Citron vyhráli dokonce anketu Zlatý slavík. V roce 1997 zasáhla kapelu tragická událost, kdy zemřel jeden ze členů legendární sestavy, kytarista Jindra Kvita. V roce 2013 pak zesnul také zpěvák Standa Hranický. Kapela Citron však všechny tyto rány ustála a mohla se tak objevit na pódiích po boku legend jako jsou Scorpions, Whitesnakes či Judas Priest. Tentokrát přišli na řadu právě Def Leppard. V současné době pracují Citron na novém albu, které má pracovní název Rebelie rebelů. Ochutnávku z něj si fanoušci mohou poslechnout již na koncertech Def Leppard.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.