Tove Lo využila album Sunshine Kitty jako osobní vztahovou zpověď

Tove Lo - LMB 2019 | Foto: Lukáš Matoušek, MonsterMusic

Autorka megahitu Habits (Stay High), která aktuálně vyprodává jeden koncert za druhým, vydala své již čtvrté album s názvem Sunshine Kitty. Tove Lo se prostřednictvím desky rozhodla za doprovodu elektro popu vyzpovídat ze svých problémů. Překonalo album Sunshine Kitty její dosavadní vysoko nasazenou hudební laťku?

Švédská zpěvačka a skladatelka Tove Lo zasáhla hudební scénu jako blesk z čistého nebe svým hitem Habits. Toho se později ujali hip-hopoví producenti Hippie Sabotage a vytvořili remix Stay High. Singl okamžitě vystřelil na přední příčky hitparád a Tove Lo se tak dostala do povědomí celého světa.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Kolaborace, upřímnost nebo kritika hudebního průmyslu aneb Proč nyní Charli XCX a Tove Lo dominují na popové scéně

Jednatřicetiletá zpěvačka od samého začátku vystupuje jako nekonvenční a kontroverzní elektro popová královna, která se rozhodně nebojí říct, co si myslí. Ani její čtvrté studiové album není v tomto ohledu výjimkou. Tématem Sunshine Kitty jsou lidské pocity spojené s nejrůznějšími vztahovými problémy.

Desku otevírá zhudebněná hlasová zpráva Gritty Pretty. Ta slouží jako intro celému albu i následujícímu songu Glad He’s Gone, ve kterém se rytmickým falzetem vyzpívané „You’re better off, I’m glad he’s gone“ snaží podpořit nejlepší kamarádku, která si právě prochází rozchodem s jistým Mateem, jemuž Tove Lo také věnovala jednu z následujících skladeb.

Při poslechu Sweettalk My Heart nebo kolaborace se zpěvačkou Almou Bad As The Boys je jasné, že Tove Lo i nadále zůstává věrná svému žánru a vypráví posluchačům o románku s dívkou, která jí zlomila srdce. S následující písničkou Jacques se jí však s pomocí DJe Jax Jonese podařilo dostat až za hranici tanečního housu, který vyniká mezi zbytkem elektro popových melodií. Jednoznačně se tak stala jednou z nejlepších skladeb celého alba.

V duetu Really Don’t Like You s Kylie Minoque dokázala, že i se svým hluboko posazeným zastřeným hlasem je Tove Lo naprostým odborníkem na vytváření důmyslných melodií a přechody mezi tóninami jí nedělají sebemenší problém. A co se týče videoklipu, malým plusem zůstává fakt, že se některé scény natáčely v našem hlavním městě, jak sama s pýchou přiznala na srpnovém pražském koncertě.

Čtěte také: Česká premiéra Tove Lo byla plná energie. Koncert zapadl i do festivalové nálady Prague Pride

Celá deska se točí okolo zpěvaččiných problematických vztahů a krátkodobých milostných úletů. Příkladem mohou být skladby Mateo nebo závěrečná Anywhere You Go. V této poslední skladbě nakonec připouští, že se chce jen do někoho zamilovat a žít spokojeně a bez starostí.

Rozhodně není pochyb o tom, že je Tove Lo jednou z nejlepších zpěvaček nové generace. Za jejími skladbami se skrývá upřímnost a mezi jednotlivými songy existuje promyšlené spojení, které v konečné fázi tvoří hudební příběh jejího milostného života. Ten je navíc opřený o detailně propracované rytmické melodie. A jako třešničku přidala několik neobvyklých kolaborací s talentovanými umělci. Možná právě proto celé Sunshine Kitty působí jako její dosavadně největší masterpiece.

Tove Lo – Sunshine Kitty

Skladby: Gritty Pretty (Intro), Glad He’s Gone, Bad as the Boys (feat. ALMA), Sweettalk my Heart, Stay Over, Are U gonna tell her? (feat. MC Zaac), Jacques (with Jax Jones), Mateo, Come Undone, Equally Lost (feat. Doja Cat), Really don’t like u (feat. Kylie Minogue), Shifted, Mistaken, Anywhere u go
Celkový čas:
40:26 min
Vydavatelství: 
Island Records

Hodnocení: 80 %


Napište komentář