Aleš Brichta Trio pokřtili nové album Papírovej drak

Aleš Brichta | Foto: Jan Mareš, Monstermusic.cz

Zpěvák Aleš Brichta vydal album Papírovej drak, pod projektem Aleš Brichta Trio. Malou část novinky představil okruhu přátel a novinářům ve svém libeňském music baru.

Ve čtvrtek 5. června proběhl tajný křest nového alba Aleše Brichty a jeho Aleš Brichta Tria. Desku pojmenoval Papírovej drak. Jak hlásala cedule venku, večer byl určený pouze pro uzavřenou společnost. V libeňském klubu Hard Rock Baru, se sešlo několik novinářů, pár lidí, kteří mají co dočinění s novou deskou, a také kamarádi a blízcí. Ti nejdůležitější se představili hned na začátku, kdy proběhl samotný křest alba Papírovej drak.

Na malé pódium vystoupili kromě Aleš Brichta Tria, které tvoří Aleš, Zdeněk Vlč jako klávesák a David Vaněk coby kytarista, také zpěvačka Lucie Roubíčková (BlackBull), Lou Fanánek Hagen (Tři sestry), ředitel Warner Music Vladimír Kočandrle a Petr Pečený alias Doktor PP . Křtilo se samozřejmě šampaňským, ale ještě předtím se probíraly věci okolo nahrávání a také okolo fotbalu, jehož je Aleš Brichta velkým fanouškem.

Aleš Brichta

Po zábavném vyprávění se Aleš Brichta Trio konečně pustilo do hraní. Samozřejmě nezačali ničím jiným, než titulní skladbou z nejnovějšího alba, Papírovej drak. Následovala ještě jedna novinka, a to Superhero, neboli, jak tomu Trio říká, rusák. Poté už následovaly skladby starší, takže zazněly písničky, jako Jsem prý blázen jen nebo megahit Dívka s perlami ve vlasech.

Zrovna u této písně bylo v klubu zcela ticho a každý jen poslouchal nebo se při refrénu tu a tam někdo přidal ke zpěvu. Třeba jako Lou Fanánek. Krátký setlist uzavřela píseň Nechte vlajky vlát, ale ještě před tím rozdal zpěvák publiku moudro: ,,Nečumte doma na divný seriály na jedné nejmenované stanici, nepijte pivo z petlahve koupené v Tescu a netloustněte na gauči. Jděte radši do hospody na normální pivo, užívejte si a nebuďte smutní.’’

Křest byl sice pouze pro zvané, ale fanoušci o nic nepřišli. Písniček mohlo být ještě o něco více, ale to si zpěvák nejspíš nechává právě pro své fandy, kteří si je mohou poslechnout na jednom z mnoha koncertů, které Aleš Brichta Trio nebo Aleš Brichta Projekt hrají. Díky včerejšku však můžeme říci, že je Aleš Brichta stále v dobré kondici, jak po fyzické, tak hlavně po hudební stránce, a návštěvou jeho koncertů určitě chybu neuděláte.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.