Blackbear si během své české premiéry pojistil, že se na něj fanoušci jistě vydají znovu

Blackbear - Roxy, 2019 | Foto: Lukáš Matoušek, MonsterMusic

Podzimní klubová sezóna se rapidně rozjíždí a na jejím začátku se nám představilo jedno ze stabilních amerických jmen neusínajícího žánru R&B. Zpěvák, skladatel a producent Blackbear včera odehrál svou tuzemskou premiéru na vyprodaném koncertě v pražském klubu Roxy.

Na rozsáhlém evropském turné Blackbeara doprovází gabriel black, jehož styl více pasuje mezi hranice alternativní hudby a indie rocku, a tak ho na pódiu doprovázel pouze jeden kytarista. Vůbec se však nejednalo o žánrový krok vedle, protože mezi oběma interprety se dalo všimnout mnoha společných rysů – podobným vzhledem počínaje a stejně oslnivě pozitivní a sympatickou osobností konče.

Fotoreport: Blackbear a Gabriel Black, 7. 10. 2019, Roxy, Praha

Sounáležitost obou interpretů se ještě více utvrdila, když headliner nastoupil na stage. Blackbear svou hudební cestu začal v rockové kapele a pokud si vlivu tvrdší kytarové hudby nepovšimnete již na nahrávkách, během živého vystoupení ho nemůžete přeslechnout. Na pódiu byl doprovázen skromnou dvoučlennou kapelou, která nijak nepřitahovala pozornost, a však dostala svůj prostor, když si to jejich hudební schopnosti zasloužily. Na pozadí byly promítány nenápadné projekce, jež podobně jako kapela Blackbeara vhodně a dostatečně doplňovaly, ale nepřehlušovaly.

Čtěte také: Blackbear hitem “Hot Girl Bummer” popudil fanoušky Megan Thee Stallion

Bylo zjevné, že Blackbear a jeho tým dávají velký důraz na kvalitní podání zvuku a na to, aby bylo surově živé a plné tvrdší rockové energie, zároveň ale dostatečně věrné původním nahrávkám. Stejným přístupem je proslavený i například v Čechách oblíbený Machine Gun Kelly a snad je jen otázkou času, kdy bude podobně stabilně vnímán i samotný Blackbear.

Čtěte také: Forum Karlín bylo znovu pokořeno. Machine Gun Kelly to ani jinak neumí

Jediným malým zklamáním bylo vcelku neočekávané krátké trvání celého setu. Ten téměř nepřesáhl hodinu a odečteme-li přestávky s příchodem a odchodem, čas se ještě dramaticky zkrátí. Ačkoliv zazněly ty nejznámější tracky skrz celou jeho kariérou od prvního alba v roce 2015, fanoušci by jistě dobře přijali i spoustu dalších. Tím spíše, když nejznámější do re mihot girl bummer zazněly hned dvakrát.

Blackbear dokázal, že jeho všestranné hudební nadání je opravdové a nefalšované. Jeho schopnosti rozhodně nekončí jen s tužkou nebo kytarou ve studiu. Ve spojení s příjemným lidským vystupováním, nemizícím úsměvem a milými slovy, co vyplňovaly čas mezi jednotlivými písněmi, naservíroval českému publiku skvělý zážitek – takový, na který se vyplatilo čekat frontu až za roh.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.