Life dostáli pověsti z Rock for People a oslnili Prahu pořádnou punkovou energií

Life | Zdroj: facebook.com

Syrovost a divokost punku včera přijeli do Prahy ukázat britští Life. Fanoušci z Rock for People si ještě dobře pamatují, jak dokázala kapela na letošním ročníku překvapit a v uzavřeném klubu se jejich show vyjímala ještě lépe.

Večer otevřeli tuzemští Cigarette Syndrome, na které se už postupně skládalo v publiku plno punkových triček kapel, jako Idles či Slaves. Nebylo divu, protože právě k takovým Life inklinují a za své pondělní vystoupení v Klubu Famu si zařazení k těmto kapelám rozhodně zaslouží. Už po nástupu totiž bylo jasné, že anglická čtveřice nepotřebuje velkou stage ani nic jiného, aby zanechala skutečný dojem.

Čtěte také: Překvapení i zklamaní na Rock for People 2019: Co se podařilo na výbornou a co nevyšlo podle představ?

Celý koncert se postupně stupňoval do energického závěru. Po klidnějším začátku totiž show nabrala na obrátkách a dospěla do tří songů, které se bezpochyby staly vrcholem večera – Ba Ba Ba, Moral Fibre a Popular Music. Nakonec si ale po téhle náloži diváci doslova vyřvali ještě jeden song a vystoupení se natáhlo na hodinu, což byl ve vydýchaných prostorech klubu ideální čas. Samozřejmě k tomu nechyběla politická vyjádření jako fuck Donald Trump”, „fuck Brexit” nebo fuck Boris Johnson“.

Rozhovor: PUP: Hudbu bereme vážně, ale nechceme být upjatí. Depresivní texty vybalancujeme humorem a energií

Do Prahy přijela kapela představit aktuální album A Picture Of Good Health, které sice vyšlo teprve nedávno, ale diváci už se na novinky obstojně chytali. Skladby jako Don’t Give Up Yet nebo Half Pint Fatherhood dokonce tvořily jedny z nejlepších momentů show. O to více si členové anglické party užívali spojení s davem pod stageí. Life se totiž vůbec nebáli zapojit do šílenství v publiku – Mez Green několikrát vstoupil do mosh pitu, crowdsurfoval a taky zvládal bez problému hecovat kotel na ramenou jednoho z fanoušků. Na setlistu tak nakonec ani moc nezáleželo, protože Life umí z každého songu vymáčknout maximum a ještě to doplnit tanečními kreacemi nebo třeba děsivou mimikou. Rozhodně tak nebyli jediní, kteří po představení odcházeli durch zpocení.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz