Křest alba Home – domácí atmosféra, energie a spousta tance

KLARA | Zdroj: facebook.com

Pódium pražského klubu Roxy patřilo ve středu 20.4. zpěvačce Kláře Vytiskové, vystupující pod pseudonymem KLARA. V rámci své tour zde se svou rodinou a přáteli pokřtila desku s názvem Home.

O energický start večera se postaral pražský umělec s názvem Lazer Viking. Svěží a rytmické písničky rozehřály fanoušky čekající na hlavní část večera a nic tak nebránilo užít si koncert již od samého začátku.

KLARA své vystoupení odstartovala písničkou Forever, jejíž vznik ovlivnilo zpěvaččino mateřství a ve které vyznává svou lásku a oddanost k dceři. Zazněla také písnička I Believe, do níž Klára vložila své naděje na lepší svět. Představila i zbrusu novou píseň, při které rozezpívala celé publikum a předala mu svou energii. Následovala skladba Home, kterou Klára nazpívala se svou sestrou Terezou neboli Ednou Green, a ve které se věnují tomu, jak se rády vrací do rodné vesnice. Po ní si Klára Vytisková na pódium pozvala svou rodinu, přátele, předskokana a všechny, kteří se podíleli na vzniku alba, s nimiž pak album Home společně pokřtila. Pronést řeč zpěvačka nechala svého otce, který celému projektu popřál, aby nezůstal jen doma, jak napovídá název desky, ale aby se dostal i do světa.

Písničku Clap Crap, kterou interpretka napsala pro svého manžela po 14 dnech vztahu, okomentovala slovy: “Když jsem tu písničku psala, tak jsem chtěla, aby nám to vydrželo déle než těch 14 dní… a povedlo se!” V průběhu večera zazněly mimo jiné skladby Survival, Diggin Deeper nebo Country Girl. KLARA si troufla i na cover písničky Sorry od Justina Biebera.

Klára Vytisková nezapomněla ani na přídavek, při němž však nezahrála žádnou písničku, která ještě v průběhu večera nezazněla, nýbrž zopakovala nově vydanou skladbu, kterou zpívala spolu s publikem. Rozloučila se písní Forever, která zazněla již na začátku večera, tudíž došlo k jakémusi uzavření kruhu.

Celý večer se nesl v takové atmosféře, jako by zpěvačka opravdu vystupovala doma – nálada byla uvolněná, podpořit ji přijeli rodiče i známí z rodné vesnice a Klára mezi písničkami vyprávěla příběhy a zážitky z uplynulých tří let, během nichž nová deska vznikala. Z jejího vystupování bylo znát, že se na pódiu cítí sebejistě a nemá problém pobavit nebo vyplnit prostor mezi písničkami. Koncert tak nelze hodnotit jinak než na výbornou, protože co může být lepšího, než když si večer užijí jak posluchači, tak i interpret samotný?

 


Napište komentář

Klára Mališová
O Klára Mališová 45 Článků
Již druhým rokem studuju na Karlovce žurnalistiku a doufám, že jednoho dne mě uživí buď to, nebo cokoliv spojené právě s muzikou - jsem totiž tak trochu závislák na koncertech a umím si představit, jak jednou cestuju po světě s kapelou v zádech a všechno jí pěkně organizuju. :)