Leoš Mareš pokřtil novou desku Lake Malawi

Lake Malawi | Foto: Karolína Kruchňová, MonsterMusic

První deska Lake Malawi s názvem Surrounded By Light byla ve středu pokřtěna v Paláci Akropolis, a to rovnou Leošem Marešem. Předskokany dělala britská kapela Banfi.

Několik měsíců předem avizovaný koncert Lake Malawi odstartovala britská skupina Banfi, kterou si vybral sám frontman Lake Malawi, Albert Černý. Kapela zahrála pár písniček, včetně nejznámější Rosedale House. Banfi nejsou v Česku zrovna známí a na publiku to ten večer bylo znát. Tedy až na pár dívek v první řadě, které s Banfi i zpívaly. Zpěvák Joe jejich podporu po koncertě odměnil setlisty.

Fotoreport: Lake Malawi, Banfi, 6.12.2017, Praha, Palác Akropolis

Hvězdy večera nastoupily v obvyklé sestavě s posilou u kláves, Matějem Portešem. Show odstartovalo intro v podobě písničky Holidays Forever, kterou začíná i samotné, ten večer pokřtěné, album Surrounded By Light. Pro věrné a znalé fanoušky nebyl překvapením Albertův skok do publika během Young Blood. Publikum dostal do dobré nálady, takže do konce koncertu se všichni vlnili a hýbali do rytmu.

Po divoké Young Blood Albert vystřídal Matěje u kláves a přišel na řadu první singl ze křtěného alba – Prague (In The City). S luskáním do rytmu skoro celého Paláce Akropolis přešel frontman k songu od Eminema, Lose Yourself. A tady přišel moment, kdy byli překvapeni snad úplně všichni. Albert vyšvihl takový rap, že by se za něj nemusel stydět ani sám ostřílený Eminem.

Překvapením byl i kmotr desky, Leoš Mareš. Ten ke konci koncertu nastoupil, aby kapele pogratuloval a desku pokřtil šampaňským. Jeho proslov bohužel přerušil nečekaně vystřelený špunt, který se snažil Albert marně udržet. Velkou šampaňskou sprchu nejdřív dostaly první řady a na desku už toho moc už nezbylo. Kapela se rychle odebrala k nástrojům a spustila nejnovější singl Paris. Klip k němu byl natáčen pochopitelně v Paříži a získal skvělé ohlasy.

Uvolněný a pohodový večer zakončila pomalá a melancholická písnička Parallel Universe. Koncert byl vydařený, i přes poněkud chladnější publikum.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.