Lindsey Stirling přivezla do Prahy pořádnou dávku energie

Lindsey Stirling | Foto: Vojtěch Baroch, Monstermusic.cz

Pražský koncert Lindsey Stirling se dá považovat za jeden z nejpovedenějších v tomto roce. Nejenže umělkyně rozdávala lásku k fanouškům na všechny strany, ale především hudebně předvedla naprosté maximum.

Houslové bohyni předskakoval Mike Tompkins. Takový celkem sympatický týpek, který stejně jako Lindsey Stirling udělal díru do světa skrze portál YouTube. Svůj téměř tři čtvrtě hodinový set poskládal z acapella zpěvu, remixů a především beatboxu, kterému se věnuje již od dětství. Málokdy se stává, že mě support na koncertech baví, v tomto případě však zaujal téměř celou Incheba arenu. Energií a nadšením, které si většina kolegů v jeho branži schovává pro mnohem větší obecenstvo, nešetřil ani trochu.

Foto: Lindsey Stirling, 20. 10. 2014, Incheba aréna, Praha

Po poněkud delší pauze pak konečně zazněly první tóny Beyond The Veil a na pódium hned v úvodu vtrhl hotový uragán. Od pohledu jemná bytost s houslemi si neschovávala elán na později a už od prvního momentu řádila jako smyslů zbavená. Hned v prvním momentě, kdy se spustila světelná show, mě napadlo, že tenhle koncert nebude nic pro epileptiky. Od začátku až do samotného konce to byl neustálý příval blikajících světel. Po Electrin Daisy Violin a Heist pak konečně na chvíli odložila svůj magický smyčcový nástroj a přivítala se s příchozími. Zatímco se ve stylu Lady Gaga převlékala rovnou na pódiu, chválila český fanklub a přesvědčovala nás, že jsme všichni sexy.

Jako výplň mezi písněmi zvolila Lindsey svůj video archiv z dětských a pubertálních let a samozřejmě nezapomínala komunikovat se svými fanoušky. S nástupem akustické verze Transcendence už nás měla všechny v hrsti a v kombinaci s tanečníky a velmi podařenou projekcí za zády byla celá show pěknou podívanou. Její nevyčerpatelná energie se promítala nejen v hraní, ale také v tanečních kreacích. Při Moontrance už někteří fanoušci sotva zvládali její tempo a od hopsání přešli k natáčení na mobily. Přídavek po čtrnácté závěrečné písni byl ale bohužel jen jeden. A tak jsme si museli vystačit s písní Stars Align, což byl hodně příjemný zážitek.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.