MC Gey a Kato v Rock Café potvrdili, že jsou mistři svého řemesla

MC Gey a Kato - Rock Café 2019 | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

MC Gey a Kato mají mnohé společné – oba ve svém pojetí hip-hopu razí osobitý styl plný slovních hříček i vtipných veršů. Jejich fanouškovské základny se poměrně hodně prolínají a oba umělce často poslouchají i lidé, kteří jinak k rapu lásku nenašli. V sobotu 26. ledna oba umělci spojili své síly v pražském Rock Café.

Jako první zahájil svůj set vlasatý mistr MC Gey a jistě nejednoho přítomného potěšil, že tak učinil skladbou Tvoje holka, ve které si stejně jako v mnohých jiných písničkách dělá rapper srandu z tlustých holek. Na studiové verzi písně má svůj part i Rest, Geyův kolega z labelu Ty Nikdy. Na pódiu však Gey jeho část nahradil zdařilým freestylem. Dále se věnoval hlavně skladbám z poslední desky jménem RλP-LIFE (S tebou mě nebaví světNápipipipináUrážení lidí a samozřejmě i nejproslulejší pecky G-Funk Ghettoboy).

Čtěte také: TIP REDAKCE: Proč je rap novodobým rockem?

Bez beatu zarapoval i některé své texty z domovského labelu Ty Nikdy, vrátil se až k prvnímu sólovému albu s Krudanzovým remixem Turbulence negativních dobrot a dokonce představil i několik nových tracků z chystané desky Epizoda 2. Skladby prokládal bizarními vtipy a historkami v duchu toho nejryzejšího geyovského humoru a postaral se tak o čistou hodinu skvělé zábavy.

Krátce po jedenácté pak přišel na řadu Kato (mnohými nazývaný jako taťka českého rapu) se svou bandou Prago Union, jež tentokrát vystoupila jako živá kapela plná šikovných muzikantů. S plným sálem rapper nastoupil na Dezorient express, aby pak přestoupil na MHD, tedy městskou hromadnou depresi. Dále se pustil do svého Myšlenkového pochodu, kdy se lidi sešli, jen do rytmu se hýbali a nikam nešli.

Fotoreport: Prago Union a MC Gey, 26. 1. 2019, Rock Café, Praha

Po krátké Procházce parkem pak samozřejmě Prago Union zahráli další skladby ze své poslední desky Smrt žije, a sice Lokální umrtvení, titulní pecku i romantickou refrénovku Varování. Jeden z vrcholů setu přišel, když se na stage navrátil MC Gey, aby si s Katem vystřihl společnou skladbu Bacha na hlavu. Kato se pak vrátil ke slavné desce Dezorient Express s písněmi Á propóHip-hop, následně zavzpomínal na koncepční desku V barvách s písničkou Černobílá.

Nakonec zazněla nejslavnější Katova rýmovačka jménem Verbální atentát, nechyběl však ani přídavek s dalšími skladbami z první desky. Po refrénové Pecce s Kurtem na samý závěr Kato opět prokázal, že je též zvaný doktor Slovo, Kandidát vět.

Nikdo nemůže pochybovat o tom, že oba rappeři odvedli skvělou práci a všem návštěvníkům zajistili velmi příjemný sobotní večer.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 402 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky