Nebe fenomenálně završilo letošní vesmírnou plavbu v Brně

Nebe - Future Technology Tour, Brno | Foto: Marie Veselá, MonsterMusic

Future Technology Tour 2017 včera kapela Nebe zakončila v Brně, kam přivezla svou vesmírnou kopuli, nový merch, afterparty i občerstvení.

Na konci března letošního roku vydala havířovská kapela Nebe svou třetí studiovou desku Souřadnice, která je z velké části inspirovaná vesmírnou tématikou. Její křest proběhl v květnu v prostorech Planetária Ostrava, a to rovnou čtyřikrát. Z těchto křtů následně vznikl videoklip ke stejnojmennému singlu a vesmírná cesta kapely poté vygradovala podzimním Future Technology Tour, na němž se Nebe zastavilo v Kravařích, Havířově, v Praze a v Brně.

Fotoreport z Kravař: Nebe – Future Technology Tour 2017, 6.10.2017, Kravaře

Na tomto turné chtěla kapela fanouškům nejen v Ostravě dopřát živý koncert pod hvězdnou oblohou s vesmírnými projekcemi, a tak si pořídila vlastní 13-metrovou kopuli, kterou vždy přivezla, postavila a po koncertě zase složila. Perfektní nápad se vyplatil!

Koncertní setlist obsahoval nejen kompletní desku Souřadnice, ale zazněla taky například skladba Pátek 13, z prvního alba Legosvět, jejíž mystickou atmosféru podpořilo davové ticho a prodloužený závěr, který vygradoval v krásnou lampionovou projekci. Celkově nebyla nouze o doplňkové efekty a tak byl jedinečný vizuální zážitek na světě. Na přání fanoušků kapela zařadila taky oblíbenou Pandořinu skříňku, kterou už nějaký čas naživo nehrála.

Fotoreport z Brna: Nebe – Future Technnology Tour, 28.10.2017, Brno

Kdo z vás se nedostal ani na jednu zastávku letošního turné – nezoufejte. S planetáriem se kapela Nebe rozloučila jen pro letošní rok, už na jaře se vydá na pokračování a kopuli budete moci vidět i na některých letních festivalech.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.